Temat: Grant na aktywizację młodzieży w Gminie Mirzec

Grant na aktywizację młodzieży w Gminie Mirzec       

Czytaj więcej w portalu Wirtualne Starachowice - www.wirtualnestarachowice.pl

2

Odp: Grant na aktywizację młodzieży w Gminie Mirzec

Fajnie,  Cieszy mnie to. Tylko takie male ale, nie wiem, moze zle zrozumialem wiec pytam.
cyt. "Jak powiedzieli przedstawiciele Stowarzyszenia "Twoja Szansa" Anna Potrzeszcz i Daniel Mytnik, stowarzyszenie zamierza realizować projekty aktywizujące młodych ludzi w wieku od 15 do 20 lat, mieszkańców gminy Mirzec. Chętni do społecznego działania, aktywni młodzi ludzie będą mieć nie tylko szansę na uczestnictwo w różnych atrakcyjnych szkoleniach i warsztatach. Będą mogli sprawdzić się też w konkretnych działaniach, które - co bardzo ważne - mają być realizacją ich autorskich pomysłów na aktywizację rówieśników"
To drugie zdanie to sie dotyczy tych owych mlodych do aktywizacji, ktorzy sami bede aktywizowac nie bedec samemu zaktywizowanym? Czy moze szukaja chetnych juz zaktywizowanych, ktorzy bede aktywizowac nieaktywizowanych i przy okazji beda uczesniczyc w roznych ( byc moze) atrakcyjnych szkoleniach i warsztatach ktore beda prowadzic juz zawodowcy lub inni tzw. ochotnicy aktywizowani?
Ja jako zaktywizowany mialbym propozycje zeby zaczac od czegos prostego, czego nie ucza w szkole a jest bardzo przydatne w zyciu. Jak szukac pracy, jak napisac CV, jakie zawody sa dobrze platne i jest na nie zapotrzebowanie dostosowane do ich wyksztalcenia albo planowanej w przyszlosci edukacji, trzeba powiedziec np. ze po humanistyce jak jestescie biedni tak nadal bedziecie. wiadomo nie kazdy bedzie inzynierem, ale moze byc np kierowca tira i trzeba powiedziec ile moze zarobic, czyli do 8 tys na reke ( przewoz miedzynarodowy), itp. trzeba mlodym uswiadomic jakie sa warunki i zapotrzebowanie na ludzi na rynku pracy.