301

Odp: Rowery i ciekawe trasy rowerowe

Brat za studenckich lat przyjechał na rowerze z Krakowa do Warszawy. Był to zwykły, podstawowy Giant Boulder z oponami 2.1" o wysokim bieżniku. Nie jeździł zbyt wiele więc było ciężko. W szczególności wspomina śmiech pewnej kobieciny na rogatkach Krakowa kiedy próbował dopytać, czy na pewno jedzie dobrze do Warszawy. W połowie trasy miał "zgon" i postanowił się zdrzemnąć w rowie. Ciągle zatrzymywali się przy nim kierowcy i autochtoni z pytaniem czy wszystko gra, a on musiał tłumaczyć wszystkim, że właśnie drzemie ;-)

Z rowerowych planów chciałbym częściej bywać w Starachowicach i kręcić w okolicy, najwcześniej pewnie w okolicy Świąt.

302

Odp: Rowery i ciekawe trasy rowerowe

Zgonu doświadczyłem raz na 208 km wyprawie do Warki. Też nie obyło się bez drzemki i popasie. Objawy bliskiego odlotu były takie że coraz częściej zahaczałem o pobocze nie gardząc też osią jezdni.
Te 40 minut resetu postawiło mnie na nogi. Na długich dystansach nie odmawiam sobie postoju na leżąco gdy czuję słabą koordynację lub niemoc w pęcinach.Staram się nie doprowadzać do stanu gdy już mało co widać.
Nie jestem sportowcem.
Dla mnie ważne jest zaliczyć miejscówkę lub dystans i cało wrócić do domu.
Dlatego jeżdżę sam ,raz że nie ma chętnych na takie ultra-jazdy a dwa że nie muszę się wstydzić momentów gdy już nie mogę.