Temat: Murowany czy kanadyjski/szkieletowy - technologia budowy domu

Opcje są dwie, murowany lub szkieletowy. Murowany wiadomo, większość w to wchodzi, pytanie czy szkieletowe to dobra opcja?
Mam też pytanie do znawców tematu, czytałam, że dom szkieletowy to najtańszy obecnie dom na rynku. Czy budowa domu szkieletowego jest tańsza niż murowanego? Jak to jest naprawdę?

2

Odp: Murowany czy kanadyjski/szkieletowy - technologia budowy domu

markjak184 napisał/a:

Dzisiaj 07:17:07

Wcześnie zaczynacie prace w tych spam-centrach yikes

Płacą chociaż godziwie? Bo jednak wymyślać takie durnoty... to trzeba się nagłowić big_smile no chyba, że to z natury człowiek taki smile

"Podążaj ścieżkami niebezpieczeństwa, niezależny myślicielu. Wystawiaj swoje pomysły na niebezpieczeństwo kontrowersji. Mów, co myślisz i mniej obawiaj się etykiety wariata niż stygmatu konformisty. A w sprawach, które wydają ci się ważne, za wszelką cenę zabieraj głos i daj się usłyszeć." ~ Thomas J. Watson

3 (edytowany przez pitrex 2018-02-19 10:21:56)

Duzo zależy od firmy na jaką się decydujesz. Jesli dom szkieletowy wybudowany jest przez sprawdzoną dobrą firmę to o nic nie musisz się obawiać. Będzie wykonany porządnie. Jesli jednak zaoszczędzisz to nie możesz się spodziewać jakiejś super jakości. Każda technologia ma swoje plusy i minusy. Dom szkieletowy bedzie tańszy w budowie i na pewno o wiele szybciej będzie można go wybudować. Z drugiej strony będzie mniej wytrzymały niż dom murowany
Zresztą polecam przejrzeć sobie projekty.
https://www.domywstylu.pl/ -  sporo domów mają tutaj

4

Nie chce zakładać nowego tematu więc napisze w tym spamie.
Mam wąską działkę na której chcę się budować. Ponieważ nie znoszę kredytów, budowę będę finansował z własnych środków co oznacza że budowa będzie systemem gospodarczym.
Z ofert jakie widziałem stosunkowo tanio  wychodzi dom szkieletowy/kanadyjski. Czy ktoś ma taki dom a może go sam budował i może mi podpowiedzieć czy taki dom ma w ogóle sens?