1

Temat: przeniesienie numeru. promocje

Moze wiecie gdzie obecnie najbardziej oplacalne jest pdzeniesienie numeru ?
W sumie wzzedzie chyba pol roku daja w gratisie. W plusie nawet rok jak chyba zalozy sie konto bankowe.
Moze jakies ukryte promocje ?

2

Odp: przeniesienie numeru. promocje

Totalnym nonsenem jest teraz pchnanie się w abonament. Kup tel na wolnym rynku i wybierz jakąś ofertę na kartę. W każdej sieci za około 30 zł miesięcznie masz no limit sms o połączenia oraz od 5 GB netu w górę.

3

A ja zrobiłem zupełnie odwrotnie ... od samego początku miałem numer w sieci Heyah na kartę. Kilka miesięcy przeniosłem numer do t-mobile razem z narzeczoną i mamą. Płacę 75 zł za 3 numery miesięcznie i mam wszystko bez limitu. Nie muszę martwić się czy mi braknie na karcie czy nie.

4 (edytowany przez ABCDE 2017-05-01 18:38:46)

@Ayrton pod warunkiem, że komuś to wystarcza.

@RISE ja płacę w PLAY dla firm abonament, 3 karty SIM + 1 internetowa, 125zł netto, nielimitowane sms-y i połączenia (w tym 100 czy 200 minut do krajów UE) i internet 50GB (po przekroczeniu nadal działa ale wolniej).
Kończy mi się umowa w styczniu więc po wakacjach będę się rozglądał. Orange przypuściło atak z ofertą bo Play i Plus odebrali im mnóstwo klientów.
Generalnie jak mi abonament nie wzrośnie a zwiększą internet do 100 to chyba nie będzie warto nawet szukać bo oferta chyba korzystna, prawda ?

@Gaceq chodzi Ci o ofertę na abonament ? Jak chodzi Ci o ofertę indywidualną to na kartę oferują teraz dobre warunki praktycznie w każdej sieci. Trzeba tylko poczytać.

5

@ABCDE , czego mozna chciec wiecej niz no limit - rozmowy, sms i przyzwoity pakiet netu? Chyba nie sugerujesz iz warto pchac sie w post paid ze wzgledu na tel?

6

ayrton napisał/a:

W każdej sieci za około 30 zł miesięcznie masz no limit sms o połączenia oraz od 5 GB netu w górę.

tańszy znajdziesz już abonament, dla mnie totalnym nonsensem jest doładowywanie telefonu tylko tylko dlatego żeby można było się do ciebie dodzwonić. Mój syn maił na koncie prawie 150zł a i tak raz w miesiącu musiałem wydać 25zł aby mógł zadzwonić. Głupota totalna.

Nie liczy się, co robisz. Nie liczy się, ile odłożyłeś w banku. Nie liczy się, jak się ubierasz. Nie jesteś pięknym i ulotnym płatkiem śniegu. Zaczyna się od tego, że nie możesz spać. Później czujesz, że masz lufę w ustach

7 (edytowany przez ABCDE 2017-05-02 11:35:54)

ayrton napisał/a:

@ABCDE , czego mozna chciec wiecej niz no limit - rozmowy, sms i przyzwoity pakiet netu? Chyba nie sugerujesz iz warto pchac sie w post paid ze wzgledu na tel?

@Ayrton, no ja ze swojej oferty jestem zadowolony. 125 zł za 3 karty SIM i 50 GB netu to chyba dobra oferta była kiedy brałem ponad rok temu.
Raczej zawsze unikałem kupna telefonu w salonie. Raz się zdarzyło i wątpię by się powtórzyło smile
Jeśli przy ewentualnym przedłużaniu dostanę ciekawą ofertę to zostanę. Konkurencja nie śpi więc się nie obawiam o ofertę.
P.S. Czym dla Ciebie jest przyzwoity pakiet internetu ? Ja potrzebuję i 2 inne karty SIM które są w pakiecie, być online 24h. Obecna oferta mi to gwarantuje i 42 zł za to to chyba na kartę nie dało by rady bo 5GB to dla mnie śmiesznie mało.
Ja już w tej chwili mam zużyte 1.20 GB  a mamy drugi dzień maja smile

8

Przyznam szczeze ze plus chyba najwiecej teraz daje z tego co czytam. Jesli zaloze konto w ich smiesznym banku dostane rok abonamentu za free, w tmobile jest to pol roku. Play mi odpada dawali wczesniej za duze stawki i rata za telefon ... Orange ? No coz w tej sieci kazdy jest chyba tylko raz smile dali tylka po prostu, zasieg, obsluga itp.. odpada na sama mysl smile

9

Z naprawdę mocną ofertą wyszedł Plus w ramach marki PLUSH Abo. Za 25 zł miesięcznie no-limit na połączenia komókowy i stacjonarne oraz no-limit SMSy i MMSy.

Umowa na czas nieokreślony (można wypowiedzieć z 30 dniowym okresem wypowiedzenia) zapewnia 10 GB Internetu, zaś umowa czasowa na 24 miesiące 15 GB oraz 3 miesiące gratis przy przeniesieniu numeru.

W obu przypadkach dostępny jest pakiet social: FB, Messenger, WhatsApp i Instagram (nie pobiera się danych pakietowych). Można rówienież zrobić sobie wakacje od abonamentu lub przejść czasowo na pakiety minimalistyczne np za 10 zł.

Plus to Plus, a nie jakiś wirtualny operator. Dobre wsparcie przez facebooka. Jeśli dla kogoś ma to znaczenie, PLUS to jedyny polski operator (choć nie każdy lubi pana Solorza big_smile ). Pełna analiza promocji u mnie na blogu:

http://jakdorobic.com/plush-abo-analiza … esiecznie/

http://jakdorobic.com/
Vademecum pomysłów jak osiągać dodatkowe dochody

10

W TMobile są bardzo podobne warunki. Za 25zł miesięcznie są nielimitowane rozmowy do sieci komórkowych, stacjonarnych, SMSy oraz 10GB internetu. Dodatkowo w tej chwili przy przejściu od innego operatora można dostać 3 miesiące za darmo, szczegóły tutaj http://www.telepolis.pl/wiadomosci/90-d … 38746.html

A z tą polskością Plusa to bym uważał, bo to, bo dla jednych ważne będzie kto jest prezesem, dla innych kto jest właścicielem a dla kolejnych to, gdzie firma płaci podatki. I swego czasu w branży było głośno o tym, że Plus nie płaci w Polsce podatków, tutaj jakiś stary artykuł na ten temat http://www.spidersweb.pl/2014/07/polkomtel-podatki.html

Ja osobiście przy wybieraniu operatora poza ceną biorę pod uwagę także zasięg oraz jakość usług, aby potem nie być zdziwionym (tak jak niektórzy), że zmieniłem operatora ale nie mogę rozmawiać lub internet wolno działa.

11

Co do zasięgu, to wiele osób narzeka na Orange. T-Mobile oraz Plus raczej są stabilne. A co do oferty Plush daje więcej GB smile

12

Hmm, ja tam widzę i tu i tu 10GB miesięcznie. Oczywiście porównujemy oferty bez umowy a nie na czas określony.

Jeśli chodzi o zasięg TMobile i Orange jest on bardzo zbliżony a w niektórych technologiach wręcz identyczny bo są to te same komórki, więc zawsze śmieszy mnie to, że ktoś mówi, że np. Orange ma słaby zasięg a TMobile dobry (lub odwrotnie):)

13

Kliknij w link smile Plush przy umowie na czas nieokreślony dorzuca "gigsy" za lojalność.

Przy takim tempie obniżek, niedługo operatorzy będą nam dopłacać wink

14

No faktycznie z czasem pakiet danych się powiększa. Ale tak na prawdę, według mnie czy to jest 10GB czy 20GB to nie ma znaczenia bo rozmawiamy o ofercie głosowej, gdzie pakiet danych jest jakby dodatkiem, więc zużycie 10GB to i tak sporo.

Z tym dopłacaniem to się nie rozpędzaj, zapewne wiesz jak wygląda sytuacja finansowa u operatorów. Patrząc na coroczne zwolnienia, zmniejszanie liczby salonów, ciągłe inwestycje w sieć to raczej taniej już nie będzie. Operatorzy też muszą z czegoś żyć:)

15 (edytowany przez ayrton 2017-05-05 23:35:15)

maks napisał/a:

Hmm, ja tam widzę i tu i tu 10GB miesięcznie. Oczywiście porównujemy oferty bez umowy a nie na czas określony.

Jeśli chodzi o zasięg TMobile i Orange jest on bardzo zbliżony a w niektórych technologiach wręcz identyczny bo są to te same komórki, więc zawsze śmieszy mnie to, że ktoś mówi, że np. Orange ma słaby zasięg a TMobile dobry (lub odwrotnie):)

Zdziwie Cie, ale od kilku miesiecy jestem w T-Mobile /przeszedlem z Orange/ i zasieg nie jest taki sam w identycznych miejscach - Tel. Sony XZ.

ps? Jakie takie same komorki? Orange to Orange, TMobile to Tmobile, chodzi Ci chyba raczej o udostepnianie wlasnych nadajnikow sobie nawzajem.

16

ayrton napisał/a:

Jakie takie same komorki? Orange to Orange, TMobile to Tmobile, chodzi Ci chyba raczej o udostepnianie wlasnych nadajnikow sobie nawzajem.

Wiesz mniej więcej jak działa telefonia komórkowa? Nazwa komórkowa nie wzięła się od tego, że masz telefon komórkowy w ręce, ale od tego, że sieć składa się z komórek. O ile w 2G mogą wystąpić różnice w mocy (i parametryzacji) właśnie tych komórek Orange i TMobile, to 3G w paśmie 2100MHz jest prawie to samo (taka sama moc, ta sama antena, taka sama parametryzacja itd). Natomiast 3G w paśmie 900MHz i LTE w paśmie 1800MHz klienci obu operatorów korzystają z tych samych komórek (nie takich samych, a tych samych!) więc nie może być różnicy.
W tej chwili mogą natomiast występować różnice dla LTE800 i LTE2600 bo nie każda stacja nadaje to pasmo dla obu operatorów.
W razie pytań chętnie odpowiem, jeśli ktoś jest zainteresowany szczegółami technicznymi.

17

@Maks zdarzają mi się problemy z internetem w Play w Starachowicach. Głównie chodzi o zasięg. Czy może to być wina telefonu ? Nie chcę narzekać bo zazwyczaj jest ok, ale czasem robię ważny przelew a tu problemy. A może za dużo oczekuję od LTE w Play ?

18 (edytowany przez kross 2018-02-15 17:23:20)

Krawiec ,pójdziesz z tego forum w cholerę ?
Spie.... z tymi linkami kryptoreklamy bez ładu i składu.

Edit.
O proszę  - podziałało.