Temat: Drewno na fasadę?

Jaki rodzaj drewna będzie waszym zdaniem najlepszym pomysłem na fasadę?

2

Odp: Drewno na fasadę?

modrzew lub dąb...

3

Odp: Drewno na fasadę?

Ale czy Ty lub ktoś inny z forum, macie właśnie z tego drewna?
Interesuje mnie konkretnie - jak ona się spisuje...

4 (edytowany przez Prober 2017-05-26 10:45:21)

Odp: Drewno na fasadę?

Iglaste, modrzew, świerk, jodła ale sosna bez wypadających sęków także, jeśli mówimy o deskach na szalunki zewnętrzne. to powinny być sezonowane, po zabezpieczeniu w akutoklawie i odpowiednio obrobione.

Dodam tylko po impregnacji w autoklawie oraz pomalowaniu jakiś środkiem ochronnym typu "sadolin" taka elewacja jest odporna na wpływy atmosferyczne przez minimum 50 lat. Wszystko to jednak ma, tak to bywa, swoją cenę .

5

Odp: Drewno na fasadę?

@zypolek, patrz znów Ty i reklama.

Mam przytoczyć znów słowa klucze z innego postu?

Jesion napisał/a:

EuroKadra oszuści wyłudzaniu nieuczciwej omijanie regulaminu fejk.

Teraz będzie: Bondex oszuści wyłudzaniu nieuczciwej omijanie regulaminu fejk

"Podążaj ścieżkami niebezpieczeństwa, niezależny myślicielu. Wystawiaj swoje pomysły na niebezpieczeństwo kontrowersji. Mów, co myślisz i mniej obawiaj się etykiety wariata niż stygmatu konformisty. A w sprawach, które wydają ci się ważne, za wszelką cenę zabieraj głos i daj się usłyszeć." ~ Thomas J. Watson

6

Odp: Drewno na fasadę?

Drewno wygląda dobrze, ale jest dość drogim materiałem. Poza tym bedzie wymagało dość sporego nakładu kasy na konserwację. Weźcie to pod uwagę.

Moim zdaniem lepiej jest wybrać na fasadę odpowiednio dostosowane płytki. Duże firmy takie jak Tubądzin maja je w swojej ofercie. Moga dobrze naśladowąć kamień, albo naturalne drewno.