Temat: Praca w IT w naszym mieście

Zamierzam wrócić na stałe do Starachowic a ponieważ coś jeść trzeba pojawia się problem pracy. Czy w tym mieście jest szansa na pracę w IT (jestem analitykiem/programistą), bo sądząc po ogłoszeniach na pracuj.pl raczej słabo to widzę i chyba pozostaje dojeżdżanie do Kielc? Czy ktoś z was pracuje w tej branży w Starachowicach i może coś podpowiedzieć?

2 (edytowany przez ElKaftan 2017-10-03 11:01:36)

Odp: Praca w IT w naszym mieście

Kiedyś interesowałem się pracą informatyka ale to trudny zawód i wymagający dużych kwalifikacji, więc jeśli nie posiadasz takowych to będzie Ci ciężko. Ja składałem podana do różnych dużych firm ale wszędzie mają obstawione swoimi ludźmi taki mi znajomy powiedział który siedzi od dłuższego czasu w tej branży.
Nie wiem jak teraz ale możesz spróbować może w UM tam chyba nie ma korupcji i może masz szanse na pracę. Z tego co mówili tam pracują fajni informatycy więc może Ci coś podpowiedzą.

3

ElKaftan dzięki za odpowiedź, ale to o czym piszesz to praca w tzw. Helpdesku. Mi raczej chodzi o pracę analityka IT i programisty to są zawody jakie obecnie wykonuje.

4

W Starachowicach praktycznie nie ma ofert na programistę. Najbliższe miasto gdzie jest trochę ofert to Kielce.

5

draki92 ... spróbuj w Cersanicie, albo w Perfopolu... tam analityka IT istnieje, co do programowania ... to ciężko będzie (chyba że CNC) smile

6

Jest w Starachowicach firma zajmująca się tworzeniem rozwiązań do rejestracji czasu pracy. Tworzą urządzenia oraz soft. Dodatkowo jest też firma SOLIX, z tego co się orientuje tworzą jakieś swoje produkty (chodzi o oprogramowanie)

7

Na wypadek gdybyś jednak nie chciał żyć w nędzy to nie szukaj pracy w Starachowicach. Szukasz pracy w UK, albo Niemczech, w firmie, która oferuje możliwość pracy w domu (poza siedzibą) z minimalną wymaganą obecnością w biurze. Odbębnisz ze 3 miechy probation i masz z bani. Pracuję w firmie z Londynu, latam raz w tygodniu i tamtejszą pensję wydaję w Kielcach/Starachowicach.

8

Praca dla programisty tylko zdalna. W jakim języku programujesz?

9

Po pierwsze dzięki wszystkim za odpowiedzi i pomoc.
@Saphira programuje w PHP, i trochę w JS uczę się Nod'a. Robię też analizy systemowe i projekty systemu z wykorzystaniem UML i BPMN.
Co do pracy zdalnej to nie jest ona według mnie wcale taka świetna, nie do końca zdrowa jest praca wyłącznie samemu i nie ma możliwości zdobywania od kogoś wiedzy, na co bardzo liczę bo chce się dalej rozwijać.

10 (edytowany przez markjak184 2017-11-02 11:04:28)

Przed chwilą czytałem gdzieś, że w IT są najwyższe zarobki ze wszystkich branż. Że większość firm się dygitalizuje przechodzi z zeszytów w tryb online.
Że gospodarka staje się coraz bardziej oparta na wiedzy, a informacje jest droższa od przysłowiowego węgla.
Krótko mówiąc, jak ktoś chce zarabiać dobrze, to wiadomo w jakim kierunku trzeba iść. Zobacz tutaj.

11

To może niech informatycy z miasta się wypowiedzą ile zarabiają wtedy będzie jasno smile

12

HTML, CSS & JavaScript, NoSQL, ES6, Express.js, Node.js, Python, 4 lata doświadczenia, £55,000. Zaczynałem od £24,000 ale firma daje dużo dodatkowych benefitów (np: dentysta i dodatkowe wolne dni). Firma ma siedzibę w Londynie.

13

Na prawdę nie ma na tym forum więcej informatyków ze Starachowic?

14

Są, tylko po tym jak napisałeś o swoich zarobkach to raczej nikt nie chce się ośmieszać. smile