1

Odp: Pożyczka? od kogo?

Witam, interesuje mnie jakaś mało oprocentowana pożyczka, na niewielki okres czasu, potrzeba mi tak z 1000-1500zł na kilka miesięcy [max pół roku] co polecicie? gdzie bardzo mnie nie zgolą za to i jakie warunki trzeba spełnić?

Ten post to jeden z najbardziej elokwentnych postów na tym forum. Zastanów się 10x zanim się do niego odwołasz...

www.otwartapestka.info

2

Jeżeli jest to pierwsza pożyczka Twoja w danym banku to oprocentowanie 18-20 % nominalne, rzeczywiste musiałbyś dojrzeć w umowie, ale sięga nawet 60 % ;]

Jeżeli chodzi o banki to ING ma najniższe oprocentowanie, dodatkowo jak masz u nich konto to możesz liczyć na jakieś bonusy.

Przejdź się sprawdź gdzie masz zdolność kredytową, bo teraz banki zaostrzyły warunki przyznania kredytu.
Miej przy sobie zaświadczenie o zarobkach ze średnią zarobków z ostatnich 3 miesięcy, lub wyciąg z konto wykazujący wpływy z pracy.

Omijaj szerokim łukiem PKO PeKaO Lukas - dwa pierwsze mają zmienne oprocentowanie, ten trzeci ma najwyższe oprocentowania.

*Wizaż i Stylizacja* www.monikacielecka.com
opinie i zdjęcia - http://hope.maxmodels.pl

3

Pożycz od znajomego.

4

Witam interesuje mnie pożyczka na dowód gdzie mogę taka dostać ,nie interesuje mnie Provident.Gdzie jeszcze mogę dostać taką pożyczkę około 500pln.

5

albo Chwilówka, albo nigdzie, nie ma już pożyczek na dowód, gdyż banki się z tego wycofały z powodu niskiej spłacalności przez kredytobiorców.

6

Weź lepiej pożycz wśród znajomych, dogadaj się na flaszkę dobrego alkoholu albo spróbuj na kokos.pl. Są to tak małe kwoty, że nie warto ich pożyczać - wystarczy jakiś poślizg i masz spory problem a odsetki naliczą Ci potężne.

7 (edytowany przez keirson 2011-07-19 23:15:42)

@Ja,jakie 60%, co Ty piszesz???No chyba,ze odwolujesz sie do Providenta.
Aktualnie 99% bankow ma zmienne oprocentowanie.
Priest udaj sie najpierw do banku w ktorym masz ROR.

T.S. WISŁA KRAKÓW   
Mistrz Polski
1927, 1928,1949, 1950, 1978, 1999, 2001, 2003, 2004, 2005, 2008, 2009, 2011
JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!

8

Keirson nie nie miałam na myśłi Providenta.
Jest coś takiego jak oprocentowanie nominalne i oprocentowanie rzeczywiste/realne i to drugie pokazuje jak naprawdę jest- wystarczy czytać umowy najczęściej jest to małym druczkiem na pierwszej lub drugiej stronie.

Pożyczka/Kredyt składa się z kapitału, odsetek i różnych innych ciekawych opłat jak prowizja ubezpieczenie. Nominalne odnosi się tylko do kapitału a rzeczywiste pokazuje całkowity koszt kredytu.

Ludzie tego nie wiedzą, dlatego się zadłużają i myślą, że oprocentowanie 15 % czy tam ile to błogosławieństwo, a tak nie jest smile

Oprocentowanie rzeczywiste może sięgnąć nawet 96 % i to w każdym banku, powtarzam BANKU. Nie wiem jak jest w Providencie, czy kasie Stefczyka czy innym takim czymś nie będącym bankiem.

Wszystko zależy od kwoty, którą bierzemy, od okresu spłacania rat, od wcześniejszych spłat kredytu/pożyczki , od tego czy to nasz pierwszy kredyt/pożyczka.

9

Z autopsji,  w maju wzialem sobie w swoim Pekao S.A. 10000 na 12 miesiecy, do splaty jest 12x950=11400. Jesli splace wczesniej kwota bedzie oczywiscie mniejsza. Najpierw nalezy odwiedzic swoj bank.

T.S. WISŁA KRAKÓW   
Mistrz Polski

10

Zawsze najlepiej pytać w banku w którym ma się już konto smile

w Pekao i PKO pamiętam, że zawsze robili problemy z wcześniejszymi spłatami, nie wiem czemu. Jednak to było 2 lata temu, teraz może już inaczej do tego podchodzą.

11

Nie ma problemu z wczesniejsza splata.
....,ale tak jak piszesz najkorzystniej jest w ING oraz w SKOK-ach.

T.S. WISŁA KRAKÓW   
Mistrz Polski

12

W SKOKu nigdy nie było najkorzystniej wink SKOK to nie bank.

Kto siedział choć trochę w bankowości ten wie co gdzie i jak, więc proszę nie neguj moich wypowiedzi. Każdy pójdzie gdzie będzie chciał, ja przedstawiłam tylko fakty.

13

SKOK jest oplacalny gdy sie w nim jest tzn.udzialowcem,czy jakos tak to jest  :-)

T.S. WISŁA KRAKÓW   
Mistrz Polski

14

Czy ktoś może brał pozyczkę w firmach prywatnych?
Doradzicie w jakiej firmie możńa wziąć pożyczkę ale z niewielkim oprocentowaniem?

15

W żadnej.  Wszystkie to licha z rzeczywistym oprocentowaniem sięgającym nawet kilkaset procent.  Co prawda masz kilka firm które się reklamują ze pierwsza pożyczka jest za darmo. Ale spróbuj się spóźnić choć jeden dzień z oddaniem juz ci lecą konkretne koszty.

16

Ale ja nie generalizuję. Takie są fakty. Chyba, że chcesz się licytować na wysokość rzeczywistego oprocentowania takich pożyczek. 50, 90 czy 123 procent w skali roku? Są i takie, które dają więcej.

17 (edytowany przez teoter 2017-11-14 18:43:40)

Nie wiem czy oglądaliście reklamę pożyczki raiffeisen. Wygląda to dobrze, bo pożyczasz 4 tys i w ciągu 2 lat oddajesz 4100 czy 4200. Nie dosłuchałam do końca więc może ktoś by mnie objaśnił?

18

teoter napisał/a:

Tym wszystkim sceptycznie nastawionym do  banków powiem że raiffeisen oferuje pożyczkę bez oprocentowania ze spłatą na 24 raty. prowizja 2,99proc. Bierzesz 4tys oddajesz niespełna 4120zł. żadnej ściemy.

od 2 listopada już zapomniałeś jak to z nią jest? smile

"Podążaj ścieżkami niebezpieczeństwa, niezależny myślicielu. Wystawiaj swoje pomysły na niebezpieczeństwo kontrowersji. Mów, co myślisz i mniej obawiaj się etykiety wariata niż stygmatu konformisty. A w sprawach, które wydają ci się ważne, za wszelką cenę zabieraj głos i daj się usłyszeć." ~ Thomas J. Watson