51

Odp: Felgi/Opony

Na śnieżne zimy polecam nadlewki. Wysoki bieżnik i cena nie jest wysoka. Na lato bym nie kupił bo huczą dość mocno i często problemem jest wyważenie, ale na zimę jak najbardziej polecam.

52

A wysoka masa opon bieżnikowanych? Nie po to zawieszenie ze stopów lekkich i felgi żeby dokładać masy "nieresorowanej" IMHO

Ride for fun

53 (edytowany przez draki92 2014-12-01 19:09:08)

Opona jak każda rzecz została zaprojektowanego do jakiegoś tam obciążenia w życiu. Zużył się bieżnik to się ja wyrzuca, bo pewnie zbrojenie i guma pozostała na oponie nie ma już wytrzymałości nowej. Jak dla mnie to ryzykowanie paru złotych kosztem własnego i rodziny bezpieczeństwa. Ogólnie jakoś nie jestem przekonany do regenerowanych części czy urządzeń, jak coś wymieniam to używane już mam i mogę to umyć posklejać, polutować kable itd., tylko po co? 
Jak to się mówi chytry dwa razy traci.

54

draki92 napisał/a:

Warsztat na Leśnej koło myjni i mebli holenderskich ma niezłe ceny przechowują opony, ale robią fochy do zakładani zimówek na nowe felgi za które liczą jak za zboże.
Czy używane opony to dobry pomysł? To w zasadzie jedyny element bezpieczeństwa który dotyka drogi, a z jakiegoś powodu ktoś je wyrzucił.

Haha. Tekst z reklamy opon;-) Samochody także się zużywają, a my że w większości biedni je kupujemy. A też ktoś je sprzedał z jakiegoś powodu...

Co do chytrości. Nie chytry tylko Polak z takimi a nie innymi zarobkami i babami, które często nie popierają inwestycji swoich facetów w auto. Nawet jeśli to kwestia bezpieczeństwa.

55 (edytowany przez draki92 2014-12-01 21:10:50)

No był podobny tekst w reklamie, ale taka jest prawda. Nie kupuje się przecież używanych tarcz czy klocków hamulcowych, albo "trochę" przechadzanego oleju silnikowego.
Jak się kupuje samochód to trzeba liczyć że raz na rok przegląd, opony co 3 lata, OC i takie tam. Na bezpieczeństwie według mnie się nie oszczędza, ja już doświadczenie z używanymi zimówkami mam i raczej odradzam używane opony. Ogólnie jak coś jest używane to po co mi to? Używane to już mam.
PS. Bieżnikowane opony mogą być powodem odmowy wypłaty ubezpieczenia AC.

56 (edytowany przez Karol 2014-12-02 09:15:47)

Logiczne, że wielu elementów zawieszenia czy układu hamulcowego nie kupujemy używanych - zużywają się nieodwracalnie. Jednak tarcze hamulcowe akurat się regeneruje, bo nie nie zawsze zużywają się do tego stopnia, że nic z nich nie będzie - najczęściej to jest bardzo duża oszczędność, gdy już się bierzemy za dbanie o układ hamulcowy. Osobiście kupuję nowe elementy tego typu, ale ja to ja, dużo osób bierze się za naprawę - i robią to profesjonalne warsztaty.

Przykład z olejem jest moim zdaniem nie trafiony, bo to tak jakbyśmy mieli skraplać spaliny i ponownie jeździć na tym samym paliwie. Niestety najczęściej nie stać nas na wydanie 1000zł na komplet zimówek z prawdziwego zdarzenia i to jest fakt niepodważalny. Wielu z nas także nie ma AC smile W moim przekonaniu takie opony na 1-2 zimy starczą na 100 proc. - nie mówię o brawurowej jeździe, bo żadne ogumienie niej nie jest pewne smile Ale jeżdżąc zgodnie z przepisami i mając sprawne zawieszenie, w tym zbieżność w aucie, powinno być ok. A z pewnością lepsza nalewka niż jakaś chińszczyzna, kupiona w niepewnym sklepie internetowym.

57

A co myślicie o oponach marki Kormoran? Niby Polskie opony ale z grupy Michellin

offtopic king - OK

58 (edytowany przez RISE 2014-12-02 13:54:34)

Ostrowiecka 5 ulotki z takim adresem widze na osiedlu. Używane opony + wymiana gratis.

59 (edytowany przez abcde 2014-12-02 15:42:55)

Używane opony na zimę ? Panowie chyba oszaleli. Ja wiem, że w Polsce to od zarania dziejów ludzie kombinacje odstawiali żeby było taniej, ale bądzmy poważni.
W tamtym roku proponował mi znany w mieście jegomość takie opony. Tylko mnie rozśmieszył bo w internecie znalazłem opony FULDA rocznik bieżący, za 209zł za sztukę choć w niektórych sklepach internetowych bywały i po 260zł. Jeszcze mi pod garaż podwiezli za 10zł od opony więc też nie dużo.
Zakupiłem, jestem zadowolony. Nie pierwsza to zima na oponach FULDA i mam nadzieję, że tak będzie nadal.

Karol napisał/a:

Niestety najczęściej nie stać nas na wydanie 1000zł na komplet zimówek z prawdziwego zdarzenia i to jest fakt niepodważalny.

To można kupić na raty. Obecnie sklepy internetowe oferują dobre warunki i na prawdę przeciętnego użytkownika samochodu, stać by kupić nowe opony na raty tak by nie obciążać za nadto budżetu domowego.

60

~abcde ma rację, ja osobiście jeżdżę na letnich Hankook Optimo, są mocno średnie bo to fabryczne opony czyli najtańsze, na zimę mam ContiWinterContactTM TS 850 są spoko trochę głośne. Wcześniej miałem Dębice Frigo 2 i były lepsze niż Continentale.
Kormoran to ekonomiczna (czytaj: tańsza) wersja Michelin, to są prostu opony segmentu premium wycofane z oferty Michelin i są robione jako tańsze kormorany.
Jak ktoś pisze że go nie stać żeby kupić opony do samochód to może go po prostu na ten samochód nie stać? Samochód to nie tylko jego zakup i OC ale jeszcze przeglądy części zamienne, opony czy akumulator.

61

Ja odkąd tylko mam prawko zawsze jeżdżę na Dębicach Frigo 2 i polecam te opony - tanie, polskie i jakościowo dobre. Na śnieg i błoto wręcz idealne, trochę gorzej sprawują się na suchym asfalcie ale to akurat wielkim minusem nie jest. W tym roku za opony do E36 w rozmiarze 195/65R15 na Leśnej z montażem po 175 złotych sztuka, także cena bardzo ok. Owszem można znaleźć opony w cenie ok 15 złotych taniej na sztuce, może nawet 20 złotych (mówię o tej samej oponie w internecie), ale montaż kosztuje 50-60 złotych także według mnie się nie opłaca.
Jeździłem też na oponach Michelin Alpin Latitude i też bardzo ok opony, jednak to już wydatek nieco większy ale według mnie nie warto.

Co do tematu nalewek, jak ktoś nie ma mocnego auta to polecam. Z reguły nalewki na zimę sprawują się bardzo dobrze bo są wykonane z bardzo miękkiej gumy. Ogólnie lubi się czasami bieżnik odkleić, ale spokojnie bo jest na to gwarancja, jeżeli w ciągu jednej zimy się nie rozklei, to posłuży parę lat - wiem bo mam znajomych co latają na nalewkach w zimę i sobie chwalą.

62

Cześć wszystkim,
Czy możecie mi powiedzieć gdzie mogę w Starachowicach kupić felgi stalowe 15" 4x100 obdzwoniłem połowę wulkanizacji i nic sad

Jest Git

63

Poszukaj na olx.pl. Często ludzie mają do sprzedania.

64

Felgi to na Wielkiej wsi,albo Pawlow

offtopic king - OK

65 (edytowany przez kleksiq 2015-06-01 12:28:37)

Wiem że mamy lato ale podobno to najlepsza pora smile, gdzie kupię bieżnikowane opony w St-ce ? Bądź mogę oddać "stare" opony a oni "nadlewają" ? Mam komplet sporo poniżej 4mm więc na tą zimę się nie nada.

xonar + flac <3 // Exq

66

Nadlewki najtaniej na necie ... Na zime piękna sprawa.

67

Co kto lubi... za nadlewki proponowali mi dobrą cenę, ale w necie znalazłem nowe Fuldy po 209zł szt. Także wolę wydać troszkę tylko więcej a mam świadomość, że mam nowe opony a nie jakieś kombinacje.

68

Gdzie w Starachowicach szukać jakiś tanich 15stek letnich? Chodzi konkretnie o rozmiarówkę 195/65 r15

69

pitrex napisał/a:

Gdzie w Starachowicach szukać jakiś tanich 15stek letnich? Chodzi konkretnie o rozmiarówkę 195/65 r15

Ja za komplet Klebera w rozmiarze jaki podałeś w Vimacu dałem 800 zł z montażem.

xonar + flac <3 // Exq

70

A ja polecam hankooki letnie sa rewelacyjne ciche i bardzo dobrze trzymaja sie nawierchni.

71 (edytowany przez markjak184 2017-11-16 06:46:58)

heros napisał/a:

A ja polecam hankooki letnie sa rewelacyjne ciche i bardzo dobrze trzymaja sie nawierchni.

Musże się zgodzić z kolegą. Całkiem przyzwoite opony jak na kasę którą trzeba wydac.

Ja mam teraz Nokiany WR A4 215/45R17 i na mokrym w temperaturze ok. 4 stopni super. Bardzo dobrze trzymają. Trzeba się nieźle postarać, żeby zerwać przyczepność. Zobaczymy, jak będzie na śniegu.

Sporo ludzi zastanawia się też nad możliwością zakupu opon całorocznych. Zdania są podzielone. Mi osobiście wydaje się, że nie są to opony dobre na nasz klimat. Zresztą tutaj we wpisie na blogu fajnie zostało to opisane.