Temat: Praca w IT w naszym mieście

Zamierzam wrócić na stałe do Starachowic a ponieważ coś jeść trzeba pojawia się problem pracy. Czy w tym mieście jest szansa na pracę w IT (jestem analitykiem/programistą), bo sądząc po ogłoszeniach na pracuj.pl raczej słabo to widzę i chyba pozostaje dojeżdżanie do Kielc? Czy ktoś z was pracuje w tej branży w Starachowicach i może coś podpowiedzieć?

2 (edytowany przez ElKaftan 2017-10-03 11:01:36)

Odp: Praca w IT w naszym mieście

Kiedyś interesowałem się pracą informatyka ale to trudny zawód i wymagający dużych kwalifikacji, więc jeśli nie posiadasz takowych to będzie Ci ciężko. Ja składałem podana do różnych dużych firm ale wszędzie mają obstawione swoimi ludźmi taki mi znajomy powiedział który siedzi od dłuższego czasu w tej branży.
Nie wiem jak teraz ale możesz spróbować może w UM tam chyba nie ma korupcji i może masz szanse na pracę. Z tego co mówili tam pracują fajni informatycy więc może Ci coś podpowiedzą.

3

Odp: Praca w IT w naszym mieście

ElKaftan dzięki za odpowiedź, ale to o czym piszesz to praca w tzw. Helpdesku. Mi raczej chodzi o pracę analityka IT i programisty to są zawody jakie obecnie wykonuje.

4

Odp: Praca w IT w naszym mieście

W Starachowicach praktycznie nie ma ofert na programistę. Najbliższe miasto gdzie jest trochę ofert to Kielce.

5

Odp: Praca w IT w naszym mieście

draki92 ... spróbuj w Cersanicie, albo w Perfopolu... tam analityka IT istnieje, co do programowania ... to ciężko będzie (chyba że CNC) smile

6

Odp: Praca w IT w naszym mieście

Jest w Starachowicach firma zajmująca się tworzeniem rozwiązań do rejestracji czasu pracy. Tworzą urządzenia oraz soft. Dodatkowo jest też firma SOLIX, z tego co się orientuje tworzą jakieś swoje produkty (chodzi o oprogramowanie)

7

Odp: Praca w IT w naszym mieście

Na wypadek gdybyś jednak nie chciał żyć w nędzy to nie szukaj pracy w Starachowicach. Szukasz pracy w UK, albo Niemczech, w firmie, która oferuje możliwość pracy w domu (poza siedzibą) z minimalną wymaganą obecnością w biurze. Odbębnisz ze 3 miechy probation i masz z bani. Pracuję w firmie z Londynu, latam raz w tygodniu i tamtejszą pensję wydaję w Kielcach/Starachowicach.

8

Odp: Praca w IT w naszym mieście

Praca dla programisty tylko zdalna. W jakim języku programujesz?

9

Odp: Praca w IT w naszym mieście

Po pierwsze dzięki wszystkim za odpowiedzi i pomoc.
@Saphira programuje w PHP, i trochę w JS uczę się Nod'a. Robię też analizy systemowe i projekty systemu z wykorzystaniem UML i BPMN.
Co do pracy zdalnej to nie jest ona według mnie wcale taka świetna, nie do końca zdrowa jest praca wyłącznie samemu i nie ma możliwości zdobywania od kogoś wiedzy, na co bardzo liczę bo chce się dalej rozwijać.