2,476

Odp: ceny paliw

Ta podwyżka rządowa nie doszła do skutku.

Drożeje ropa na rynkach światowych a co za tym idzie w hurcie. Ratuje słaby dolar ale i tak każda dostawa jest kilka groszy droższa na litrze.

Młodzi ludzie, mądrzy, ambitni, uczciwi- zaplanujcie sobie emigrację. W tym kraju prędko nic się nie zmieni!

2,477

Perła ON 4.17
Carrefour ON 4.12

2,478

Star powiedz mi co statoil dodaje do ropy premium ze auto lepiej sie zbiera ? Planujesz jakies bogatsze paliwa u siebie ?

2,479 (edytowany przez Star 266 2017-08-15 11:02:28)

gaceq napisał/a:

Star powiedz mi co statoil dodaje do ropy premium ze auto lepiej sie zbiera ? Planujesz jakies bogatsze paliwa u siebie ?

Nadzieję ? Myślę ,że Statoil daje ludziom przede wszystkim nadzieję, że samochód lepiej się zbiera i każe sobie za to dodatkowo zapłacić.

Paliwo ma swoje normy. Takie wychodzi z rafinerii , z terminala i jako towar podlega kontroli. Nie można do niego bezkarnie nic lać co zmieni jego właściwości.

Po pierwsze: mieszanie paliw według receptury nazywa się bodajże blendowaniem i trzeba mieć na to specjalne pozwolenia i rodzi takie problemy formalne , że lepiej się tego nie dotykać

Po drugie : tak jak wspomniałem . Statoil kupuje paliwa na polskim rynku. W 2017r bodajże z Lotosu. Kupując produkt z dokumentacją nie wolno tego modyfikować.

Zatem aby skutecznie działać na rynku koncerny nie mogą powiedzieć, że sprzedają to samo tylko drożej. Więc stoją na stanowisku , że polepszają. Ale logicznie tak polepszają aby ....... nic nie zmienić z parametrów.

A hasła typu spalanie 3% mniej (w porównaniu do czego?) , przebieg 56km większy (w porównaniu do czego?), mniej nagarów/bardziej czysty silnik (w porównaniu do czego?) albo o mój Boże stado piranii wyczyści silnik bardziej oddziaływają na psychikę niż na fizykę.

PS. U mnie paliwo podstawowe jest paliwem premium a stricte podstawowego nie planuję. ON mam z Lotosu bez biododatków i jest to produkt bardzo bardzo dobry.

Młodzi ludzie, mądrzy, ambitni, uczciwi- zaplanujcie sobie emigrację. W tym kraju prędko nic się nie zmieni!

2,480

Wracając w piatek z Uniejowa na A2 tankowałem gaz na BP w niesamowicie okazyjnej cenie... 2,49 big_smile

2,481

Moze jestem dziwakiem, ale widze roznice gdy zatankuje zwykly ON a drozszy. W zwyklym silmik slabiej wkrecal sie jadac pod gore. Nie wiem czy to kwestia chwili i drogi, ale wg mnie roznice widac. Majac kilka lat temu golfa w benz. roznicy nie odczuwalem zupelnie zadnej

2,482

Star266, czyżby u Ciebie remont i zmiana nawierzchni przy dystrybutorach?

"Si vis pacem, para bellum" - The Punisher

2,483

ALFik napisał/a:

Star266, czyżby u Ciebie remont i zmiana nawierzchni przy dystrybutorach?

Tak, czasami jakieś działanie pociąga za sobą kolejne. Wymieniłem dystrybutory na jednej wysepce i przy tej okazji postanowiłem trochę poprawić otoczenie wokół nowych dystrybutorów.

2,484 (edytowany przez gunman 2017-09-05 06:12:47)

Star 266 napisał/a:

Ale logicznie tak polepszają aby ....... nic nie zmienić z parametrów.

Nie zupełnie tak jest. Można dodawać dodatki uszlachetniające i koncerny to robią w przypadku paliw premium. A taki koncentrat potrafi np. podnieść liczbę cetanową ON nawet o +7, poprawić smarność itd. Według mnie jest to znacząca zmiana. Oczywiście można kupować paliwo od Ciebie i samemu dodawać dodatek, wtedy będzie nie tylko uszlachetnione a jeszcze bez dodatku bio. Sam chyba zacznę tak robić, bo wiem, że koncerny jako paliwa premium sprzedają też paliwa z bio, zależy jak się trafi.

2,485

gunman napisał/a:
Star 266 napisał/a:

Ale logicznie tak polepszają aby ....... nic nie zmienić z parametrów.

Nie zupełnie tak jest. Można dodawać dodatki uszlachetniające i koncerny to robią w przypadku paliw premium. A taki koncentrat potrafi np. podnieść liczbę cetanową ON nawet o +7, poprawić smarność itd. Według mnie jest to znacząca zmiana. Oczywiście można kupować paliwo od Ciebie i samemu dodawać dodatek, wtedy będzie nie tylko uszlachetnione a jeszcze bez dodatku bio. Sam chyba zacznę tak robić, bo wiem, że koncerny jako paliwa premium sprzedają też paliwa z bio, zależy jak się trafi.

Masz rację ,że koncerny potrafią paliwa premium sprzedawać raz takie raz inne i nikomu się z tego nie tłumaczą. Strasznie mnie to wkurza bo to powinno być jasno określone. Co za co.

Nie wydaje mi się ,żeby te koncernowe dodatki cokolwiek zmieniały. Załóżmy , że koncern kupuje beczkę paliwa z dokumentami tj. faktura i świadectwo jakości. Wlewa dodatek i coś zmienia i .......... jakim dokumentem jakościowym ma się posługiwać ? starym ? nowym ? stary nie bo nieaktualny. Nowym nie bo bada się partię paliwa choćby dużą ale nie teoretycznie bo to wtedy nie badanie tylko hipoteza.

Czy ktoś kiedyś widział dokument z koncernu po dodaniu "uszlachetniacza" ? I nie mam na myśli Orlen czy Lotos ale pozostałe koncerny.

Dopóki nie zapoznam się z dokumentacją będę obstawał , że oni tak dodają żeby .... nie dodać.

2,486

Otrzymałem kilka świadectw jakości ze Statoila i określają one parametry paliwa przed dodaniem dodatków. Oni to określają jako paliwo bazowe, które trafia do zbiornika i premium i nie premium - jest identyczne. Jeżeli dostawa jest z bio - to jest z bio, jeżeli bez - to bez bio. Klient nie ma o tym wiedzy, chyba, że będzie zaglądał do świadectw jakości przed każdym tankowaniem. Wyjątkiem jest ON arktyczny, który na 100% jest bez bio, ale dostępny jedynie zimą.
Co do dodatków, to na świadectwie jakości jest tylko dopisek, że paliwo milesPLUS diesel zawiera domieszkę dodatku uszlachetniającego. Nie jest określone w jakiej ilości i jak to wpływa na parametry. Może zakładają, że wpływa jedynie pozytywnie i skoro paliwo bazowe spełnia normy to i to uszlachetnione musi spełniać a zapewne przewyższa. Coś w tym jest, bo silnik ciszej pracuje na ON premium, więc wszystko wskazuje na większą liczbę cetanową a o ile to nikt nie wie wink

2,487

Macie porównanie między ON na BP a Statoil ?

2,488

@ Gunman

Ale jak na świadectwie jakości jest dopisek , że zawiera dodatki ?

Świadectwo jakości to kilkadziesiąt parametrów fizykochemicznych gdzie podany jest zakres normy PN i wynik badania tego parametru.

PS. Możesz wrzucić skany tych dokumentów ? Chętnie się z nimi zapoznam. Ja bym obstawiał, że mają standardowe dokumenty z baz paliwowych ewentualnie własne z jakiegoś laboratorium , któremu zlecają badania. Ze wskazaniem raczej na to pierwsze. Zresztą tak paliwo przywoziło mi BP z najnormalniejszymi świadectwami OLPP to niby co mieli by wozić na własne stacje ???

2,489

@Star 266
Ostatnie świadectwo jakie dostałem, w okolicach maja tego roku przez dłuższy czas mieli ON bez FAME.
https://preview.ibb.co/j2cLya/swiadectwo.jpg
W oryginale jest oczywiście podpisane ale wyrzuciłem podpis osoby która robiła badanie.
Zwróć uwagę na parametr "smarność". Posiadam od nich poprzednie badania paliwa bez bio i tam smarność jest podobna jak u Ciebie - ok 450. Tutaj jest paliwo z bio i smarność o wiele przewyższająca normę. To jest chyba jedyny pozytyw z dodatku bio smile

@msh
Z BP nie udało mi się takiego badania uzyskać, dlatego staram się tam nie tankować. Zakładam, że mają podobne paliwo, czyli spełniające normy. Jedyna różnica może być w zawartości bio. Statoil przez jakieś 2-3 miesiące wiosną, miał ON bez bio. Zimą ON arktyczny od nich to prawdziwe premium, nie zawiera bio a do tego jest na bazie IZ40 z lotosu.

2,490

@Star 266
Wrzuć skany świadectwa jakości z ostatniej dostawy ON.

2,491 (edytowany przez Star 266 2017-09-14 18:44:17)

gunman napisał/a:

@Star 266

To co powyżej to zwykły dokument z OLPP. Mnie ciekawiły "te dopiski" o dodatkach ...
Poniżej skan z ostatniej dostawy. Oryginał na stacji wisi na widoku przyklejony magnesami do lodówki z napojami.

https://images82.fotosik.pl/804/27c759d9c3f5c974.jpg

2,492

Na samym dole masz dopisek o dodatku. Pod tabelą.

2,493

Ostatnio pierwszy raz spotkałem się z przypadkiem, w którym przy chęci napompowania opon, trzeba wcześniej zaopatrzyć się w pistolet. To już szybciej podjadę na Kopalnianą na myjnie i nie wydam kasy ... @Star266, nie przesadziłeś?

2,494

Karol napisał/a:

Ostatnio pierwszy raz spotkałem się z przypadkiem, w którym przy chęci napompowania opon, trzeba wcześniej zaopatrzyć się w pistolet. To już szybciej podjadę na Kopalnianą na myjnie i nie wydam kasy ... @Star266, nie przesadziłeś?

Nic nie trzeba. Można. Pistolet dyżurny ,który można pożyczyć jest na stacji. A dlaczego ?

Ten pistolet i kompresor po to jest aby z niego korzystać. Ale trudno skorzystać jak ciągle jest psuty Jak ? skoro to takie proste urządzenie. Ostatnio kupiłem........ 40 pistoletów i wszystkie zostały uszkodzone. Trudno było wyrobić. Kiedy w jednym tygodniu wymieniłem trzy , ręce mi opadły.

Od kiedy pistolet trzymamy u siebie od miesiąca jest sprawny i można swobodnie korzystać.

Inna sprawa, że z kompresora też można korzystać do woli. Wielu kierowców samochodów służbowych ma swój pistolet. I rzeczywiście niewielka inwestycja pozwala na korzystanie.

Jak pewnie zauważyłeś ustawiłem cenę pistoletu na niewygórowanym poziomie 19,99zł. Robię wszystko aby klient był zadowolony. Mając swój sprzęt dbamy o niego, wiemy jak wskazuje. A ciśnienie w oponach ważna rzecz !!!

2,495

@ Gunman

Wielkie dzięki . Zawsze zastanawiałem się jak to jest załatwione formalnie. I nadziwić się nie mogę. Świadectwo jest zbiorem cech fizykochemicznych . Po co tam cokolwiek dopisywać ???

Jak parametry są zmienione to świadectwo traci ważność.
Jak parametry są niezmienione to nic nie trzeba dopisywać.

Dopisanie świadczy o tym, że dodatki najprawdopodobniej nie zmieniają parametrów a dopisek jest tylko po to aby móc twierdzić, że coś zostało jednak dodane i jest na to dowód.

2,496

Star 266 napisał/a:
gunman napisał/a:

@Star 266

To co powyżej to zwykły dokument z OLPP. Mnie ciekawiły "te dopiski" o dodatkach ...
Poniżej skan z ostatniej dostawy. Oryginał na stacji wisi na widoku przyklejony magnesami do lodówki z napojami.

https://images82.fotosik.pl/804/27c759d9c3f5c974.jpg

Mnie żadne świadectwa nie przekonają, ostatnio kolega opowiadał jak układał kostkę w Starachowicach i mu paliwa do przecinarek zabrakło, a że na Krywki było blisko i duzo nie potrzebowali kupił 5 litrów i co ?? I trzy piły stanęły.

Dziękuję

2,497 (edytowany przez Star 266 2017-09-16 18:38:38)

ElKaftan napisał/a:

Mnie żadne świadectwa nie przekonają, ostatnio kolega opowiadał jak układał kostkę w Starachowicach i mu paliwa do przecinarek zabrakło, a że na Krywki było blisko i duzo nie potrzebowali kupił 5 litrów i co ?? I trzy piły stanęły.

Czytając ten jakże ciekawy post przychodzi na myśl, żeby zamiast do pił stosować jako viagrę cool

Codziennie obsługujemy stale firmy budowlane i koszące trawę. Wszelkie sprzęty z silnikami zagęszczarki, agregaty prądotwórcze.

Ale i wypasione mercedesy, bmw, lexusy, bentleya, porsche ........ ferrari.
Popsuły się piły ? Może trzeba naprawić ? Ale z paliwem ode mnie nie ma to nic wspólnego.
https://images81.fotosik.pl/806/3d14698521d0f444.jpg

2,498

Promocja PB98. Cena taka sama jak PB95 czyli 4,61zł/L.

https://images81.fotosik.pl/807/6cc68aa3474a4133.jpg

2,499

No i wszystko się wyjaśniło. Kolega ElKaftan pisał, że kiepska benzyna jest na Krywki a nie na Pileckiego wink

2,500 (edytowany przez ElKaftan 2017-09-18 07:16:41)

Chuja tam jak zwał tak zwał