Temat: Pierwszy odcinek ulicy Miodowej na finiszu

Pierwszy odcinek ulicy Miodowej na finiszu        

Czytaj więcej w portalu Wirtualne Starachowice - www.wirtualnestarachowice.pl

2

Odp: Pierwszy odcinek ulicy Miodowej na finiszu

..może ktoś  z co jaśniej oświecony objaśni dlaczego tylko do ul. 6-go Września a nie do końca  ?

blus...

3 (edytowany przez wanacjusz 2017-07-25 18:39:28)

dlaczego do krzyżówki z 6go września?
ograniczenie podstawowe  - miodowa od świateł do 6go września to odcinek drogi powiatowej ( 15 0581 T Ul. Miodowa STARACHOWICE 0,118  km) 
pewnie nie pamiętasz ale przy okazji remontu 6go września i nowowiejskiej powiat wykonała za pieniądze miasta remont "do końca" owych 118 m ulicy powiatowej

Mam ręce w kieszeniach, a kieszenie jak ocean,
Powoli chodzę i rozglądam się,
Kieszenie jak ocean, a ręce mam w kieszeniach,
Dlatego wiem gdzie żyję, dobrze wiem.

4

A wyjaśni ktoś dlaczego Miodowa od stawu do 6 Września jest "jednokierunkowa" ? Czy jest to spowodowane niebezpiecznym nachyleniem i jazdą w okresie zimowym ?

5

nie jest to możliwe ponieważ miodowa zaczyna się od Statoil - obecnie Circle K

natomiast czy nachylenie MONIUSZKI od stawu do 6go września jest takim istotnym parametr  - chyba nie bo zakaz ten nie dotyczy osób tam zamieszkałych ?

6

Oczywiście chodziło mi o Moniuszki... Więc skąd ten zakaz? Jest to istotny skrót, ludzie i tak ładują pod  zakaz.

7

Podobno tymczasowo ma być dwukierunkowa, a docelowo ma tak pozostać na stałe po jej remoncie. @RISE nie czarujmy się, ale nawet jako jednokierunkowa, ul. Moniuszki jest zabójcza dla zawieszenia samochodów. Szczerze? Od "dolnych" wolę się przejechać ładną drogą koło Statoila, niż rozwalać sobie auto tylko dlatego, że zachciało mi się oszczędzać złotówkę na paliwie, by dojechać na Południe.

8

Po wprowadzeniu ograniczeń w ruchu na Smugowej i Miodowej (w związku z remontem tych ulic) ul. Moniuszki na odcinku od Kieleckiej do 6-go Września jest dwukierunkowa. Zakaz wjazdu od 6-go Września jest przekreślony.

Miasto stara się o wprowadzenie na stałe dwóch kierunków ruchu na tym odcinku. Wyjazd z tak dużego skupiska ludzkiego na południu jedynie ul. Miodową i Smugową jest niewystarczający i dobrze, że władze miasta to dostrzegają.
Słyszałem, że jest koncepcja poprowadzenia drogi w sąsiedztwie tego wąskiego odcinka Moniuszki - równolegle, ale z zastosowaniem "zawijasów" dla zmniejszenia nachylenia. Trzymam kciuki za realizację tego przedsięwzięcia !

9

Marcinus napisał/a:

Słyszałem, że jest koncepcja poprowadzenia drogi w sąsiedztwie tego wąskiego odcinka Moniuszki - równolegle, ale z zastosowaniem "zawijasów" dla zmniejszenia nachylenia. Trzymam kciuki za realizację tego przedsięwzięcia !

Jakieś źródło? Szkic? Cokolwiek? smile

Wydawało mi się, że tam wszędzie są domy...

"Podążaj ścieżkami niebezpieczeństwa, niezależny myślicielu. Wystawiaj swoje pomysły na niebezpieczeństwo kontrowersji. Mów, co myślisz i mniej obawiaj się etykiety wariata niż stygmatu konformisty. A w sprawach, które wydają ci się ważne, za wszelką cenę zabieraj głos i daj się usłyszeć." ~ Thomas J. Watson

10

Info powtarzam za pracownikiem wydziału inwestycji UM Starachowice.
Przeanalizowałem strukturę własności działek i oto wynik:

http://straz.starachowice.pl/moniuszki.jpg

na żółto znajdują się działki skarbu państwa, więc faktycznie jest pas od zachodniej strony Moniuszki schodzący do gimnazjum przy stawie i zapewne o te działki pod budowę równoległej szerszej drogi chodzi.

11

@Marcinus, no faktycznie. Chociaż nie wiem jak miałoby się tą drogę dołączyć do ul. Kieleckiej albo do Al. Niepodległości. Nie wydaje mi się, żeby to był jakiś plan na najbliższe lata.
Według mnie, tam potrzeba zredefiniować całą sieć drogową. Przemyśleć czy i na ile plany z wiaduktem na Dolnych są realne. A w ogóle zacząć od budowy nowego przejazdu kolejowego przez teren Odlewni Polskich.

"Podążaj ścieżkami niebezpieczeństwa, niezależny myślicielu. Wystawiaj swoje pomysły na niebezpieczeństwo kontrowersji. Mów, co myślisz i mniej obawiaj się etykiety wariata niż stygmatu konformisty. A w sprawach, które wydają ci się ważne, za wszelką cenę zabieraj głos i daj się usłyszeć." ~ Thomas J. Watson

12

tak se @Marcinus patrze i patrze na te żółte paski i nic ciekawego nie mogę wypatrzeć
góra ta sam co Moniuszki pominę dość istotną przeszkodę to gdzie ten zawijas miałby być wg cię?
a tak na marginesie skąd wiesz że te żółte to gminy działki są?

@ Jesion ja pójdę dalej a może by te Starachowice "koślawe" tak od nowa pobudować bez tych górek, dolinki kamiennej i tych torów
jak myślisz można czy nie?

13

Ortofotomapa pochodzi z systemu informacji przestrzennej woj. świętokrzyskiego
Byłem nieprecyzyjny - kolor żółty oznacza wszelkie działki nieprywatne - tzn. publiczne, firm, stowarzyszeń itd ...

Przytoczony pomysł na rozwiązanie zjazdu Moniuszki do stawu pochodzi z ust pracownika Urzędu Miejskiego - wydziału inwestycji.
Dobrze, że ktoś tam myśli w tej tematyce, bo to nienormalne aby tak duże osiedle, jak Południe miało tylko dwa połączenia z resztą miasta: Miodową i  Smugową.

Pomysł z przejazdem koło Odlewni jest faktycznie chyba teoretycznie najprostszy do wdrożenia. Użyłem słowa teoretycznie, bo PKP jest państwem w państwie i wszelka korespondencja tam wysyłana ginie w gąszczu firm i departamentów ... PKP ma tam szeroką działkę - nawet ulica Kanałowa na odcinku od Odlewni do Starpap (a może i dalej ...) należy do PKP

14

jeżeli z ust pracownika um st-ce wydz. inwestycji to wszystko wyjaśnia
bez komentarza

15

@Marcinus, tak jak piszesz - PKP to państwo w państwie. Nie wiadomo, czy byliby zainteresowani otwieraniem dodatkowego przejazdu kolejowego z uwagi na fakt, że jeszcze kilka lat temu planowali zamknąć przejazd na ul. Targowej. I tak dobrze, że skończyło się jedynie na likwidacji budy dróżnika i przyłączeniu obsługi szlabanów do nastawni.

Tam przeszkadzają garaże, chałupa socjalna czy chociażby ten cały tunel w budynku Odlewni Polskich.