201 (edytowany przez veget 2017-06-12 07:54:58)

Odp: Platforma Obywatelska największym zagrożeniem dla Polski

Ich "niszczono"? Nic nie niszczono, tylko trzeba patrzeć szerzej, to nie boli, właśnie tak miało być - raz jedni raz drudzy wymieniają się przy korycie pod różnymi nazwami, Kaczyński nie jest pierwszy raz u władzy. Ani nawet nie jest drugi raz. Tak strasznie go "niszczono" smile Że pojawia się co parę lat smile Kaczyński idzie ramię w ramię z postkomuną utrzymując w prosty sposób status quo, a Ty z nimi, tylko tego nie rozumiesz big_smile

202 (edytowany przez ABCDE 2017-06-12 08:07:49)

Tacy jak ja? Przecież Ty nawet nie rozumiesz co do Ciebie pisze choć może trzeba jeszcze prościej.
Oceniam to realnie. Uważam że trzeba było za wszelką cenę pozbyć się skompromitowanej PO. Nie było innej siły politycznej zdolnej przejąć władzę choć żałuję, że PiS dostał tak dużo a Kukiz za mało. Wtedy musiała by być koalicja i PiS nie mógłby juz tak hasać sobie jak obecnie.

Życzę miłego poniedziałku. Pozostańmy przy swoim. Bez epitetów smile

EDIT: Jeszcze trochę i pozbędziemy się całego betonu.
Napiszę Ci tylko dla pewności, że ostatnimi wyborami czy to parlamentarnymi, samorządowymi czy prezydenckimi w których głosowałem na kogoś z POPiSu były to :
1. Ostatnie prezydenckie na prezydenta Dude.
2. Ponad 10 lat temu na prezydenta L Kaczyńskiego i PiS.
3. 2007 na przedstawicielke PO.

Wszystkie inne to głos na kandydatów spoza obu partii. A trochę ich było.  Najbliższe to także będzie głos na kogoś spoza tego betonu

203

Tak - trzeba było się pozbyć skompromitowanej PO, wybierając skompromitowany już wcześniej PiS big_smile By już zupełnie roznieśli kraj na strzępy big_smile Świetny pomysł, jak na to wpadłeś? big_smile

204

To nie pomysł. To było pewne, że inaczej ludzie nie wybiorą. Chłodna kalkulacja. Spodziewałeś się innego wyniku? Kto prezentował na tyle dużą siłą by przebić POPiS, nikt. Realnie na to patrzę. Jedyną możliwością utemperowania zapędów PiS mógł być ich słabszy wynik i koalicja z Kukiz15.

Ja Ci nie piszę o rzeczach nieralnych. Tylko PiS niestety był w stanie odsunąć PO od wladzy.
Niestety najbliższe wyboru też nie będą jeszcze przełomowe choć liczę gorąco na to, że do Sejmu wejdzie jeszcze więcej ludzi nie związanych z betonem partyjnym jednych czy drugich.
Powoli powoli i może uda się to skruszyć. Dobrze by było,  żeby w następnej kadencji nie rządziła tylko jedna duża partia.

No, to uciekam. Jak pisałem zostańmy z szacunkiem przy swoim. Czas pokaże kto z nas mial o ma na to bardziej chłodne i realne spojrzenie.

205

ABCDE napisał/a:

Tak, bliżej mi do J.Kaczyńskiego z jego wszelkimi wadami niż do elity III RP która szła ramię w ramię z postkomunaą. A że rodzinnie we krwi mamy antykomunizm to w obecnej sytuacji dla mnie jest jasne do kogo mi bliżej.

To jest akurat śmieszne big_smile
Jarosław Kaczyński to nie post-komuna? Faktycznie, nie działał w Solidarności, nie obalał komunizmu, w stanie wojennym nie siedział w więzieniu bo nie był nikim ważnym. Ale już w ładzie pookrągłostołowym z Lechem Kaczyńskim byli u szczytów władzy, od Kancelarii Prezydenta Wałęsy, po premierostwo i prezydenturę.
Mówienie że Jarosław Kaczyński to nie elita, to jakby twierdzić że Donald Tusk to nikt znaczący w polskiej polityce po '89 roku.

@abcde, idąc Twoim tokiem myślenia, w 2019 roku powinieneś głosować znów na PO bo "będzie jedyną siła która może pokonać skompromitowany PiS". W 2013 znów na PiS... i tak w kółko.

"Zasady są proste: były wybory, wygrała Partia więc trzeba się pogodzić i morda w kubeł." ~ były członek PZPR, obecny dyrektor TVP2, Marcin Wolski.

206 (edytowany przez ABCDE 2017-06-13 20:57:51)

Śmieszna to jest Twoja wiedza o kulisach powstawania państwa w którym mieszkasz. Ty mylisz pojęcia i zwroty. Z prostej przyczyny, nie znasz ich odniesienia historycznego i podstawowych faktów.
J.K. i post-komuna? Wpisz w google lepiej ekspercie big_smile III RP, IV RP myli Ci się. Szczyty władzy ? hahaha.... nie znasz kulis, nie masz bladego pojęcia i tak SE piszesz bo coś Ci się wydaje. Odeszli z kancelarii L.W. a pózniej samodzielnie wygrali wybory dopiero w 2005r i to są szczyty władzy? Kiedy zgnilizna III RP już od lat czuła się dobrze.
Czytaj, czytaj po stokroć czytaj dopiero pisz !!!!!!!!!!!!!

A do reszty to nie chce mi się pisać. Działaj dalej na forum, wesoło jest, pośmiać się można.

207

ABCDE napisał/a:

Śmieszna to jest Twoja wiedza o kulisach powstawania państwa w którym mieszkasz.

Wiesz, znam wyborce PiSu który twierdził że Lecha Kaczyńskiego w Magdalence nie było, a wybory do Sejmu się rozpisuje jak jakiś byle poseł straci mandat. Notabene nie dziwie się, że głosuje na PiS.

@abcde, ja Ci już wielokrotnie powtarzałem. Wiemy, że tylko Ty znasz historię najnowszą Polski, wiemy, że jesteś emenacją wiedzy na temat transformacji, kulisów upadku komunizmu... nie zdziwie się jak będziesz znał magdalenkowego menu i nazwe wódki jaką wtedy Kaczyński, Frasyniuk, Kuroń i Wałęsa pili z Kiszczakiem i Kwaśniewskim.

@abcde, przepraszam, ale chyba właśnie deprecjonujesz osiągnięcia braci Kaczyńskich. O ile Jarka, faktycznie, nie są one oszałamiające. To w przypadku Lecha Kaczyńskiego nie uważasz że teka ministra w KP, mandat senatora, prezesura NIK, teka ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego, własne partie i zaplecze polityczne, urząd prezydenta Warszawy a później Polski, to nie są szczyty władzy?

"Zasady są proste: były wybory, wygrała Partia więc trzeba się pogodzić i morda w kubeł." ~ były członek PZPR, obecny dyrektor TVP2, Marcin Wolski.

208 (edytowany przez ABCDE 2017-06-13 22:02:45)

Szczyt władzy to jest rząd i realny wpływ na państwo. U szczytu władzy jest dziś J.K. z Żoliborza. Jako szef partii. Wcześniej tylko 2 lata. To wszystko jeśli chodzi o rząd.
Nazwę wódki znam, ha ha napisać ? Chyba Urban o tym pisał kiedyś haha.
No nie moja wina, że Ty nie znasz kulis III RP bo książek nie czytasz, ani tego co historycy ujawniają, teczki etc. A już niedługo część zbioru zastrzeżonego big_smile Choć pewnie PiSludki całego nie pokażą bo ABW lub AW zabroni, bo bezpieczeństwo państwa i nie wszystkich ważnych agentów można wyjawić.

I taka ta nasza Polska, skłócona, pełna podziałów. Dzięki komu ? Odpowiedz sobie kiedyś sam, analizując to wszystko...

209

@jesionek jak tam zwieracze , trzymają? Myślę iż licho co :-*

210

@abcde, ale powtarzam po raz kolejny. Zdaję sobie sprawę, że emanacją wiedzy jesteś tylko Ty. Jeśli ktoś inaczej ocenia bądź interpretuje jakieś fakty inaczej to jest niedouczony.

ABCDE napisał/a:

I taka ta nasza Polska, skłócona, pełna podziałów. Dzięki komu ? Odpowiedz sobie kiedyś sam, analizując to wszystko...

Na pewno nie jest to wina Jarosława Kaczyńskiego i całego środowiska... jak Ty to nazywasz niepostkomunistycznego? big_smile

211 (edytowany przez jaycob 2017-06-18 13:29:14)

Pamiętam ileż to krytyki spadało na prezesa Jarosława Kaczyńskiego, ze użył określenia "gorszy sort" 

"Nie rozumiem wystąpień premier Szydło, która mówi, że Polska nie przyjmie uchodźców. To skandal, błąd wizerunkowy, to podlizywanie się najgorszej części swoich wyborców – skomentował Komorowski "

prezydent Bronisław Komorowski obrażał wyborców, czy ktoś ma jakieś uwagi? big_smile

212

pewna różnica jest, Prezes nazwał wszystkich którzy nie głosowali na niego "gorszym sortem", a Komorowski pewną część, wyborców PiSu  - "najgorszą".

Nie liczy się, co robisz. Nie liczy się, ile odłożyłeś w banku. Nie liczy się, jak się ubierasz. Nie jesteś pięknym i ulotnym płatkiem śniegu. Zaczyna się od tego, że nie możesz spać. Później czujesz, że masz lufę w ustach

213 (edytowany przez jaycob 2017-06-22 17:08:03)

"To powrót do metod z lat 2005 – 2007, ale także z czasów rządu Jana Olszewskiego, czyli też naszych, bo to był też rząd Porozumienia Centrum. To się powtarza. Ten nawyk donoszenia na Polskę za granicę. W Polsce jest taka fatalna tradycja zdrady narodowej. I to jest właśnie nawiązywanie do tego. To jest w genach niektórych ludzi, tego najgorszego sortu Polaków. Ten najgorszy sort właśnie w tej chwili jest niesłychanie aktywny bo czuje się zagrożony.

Wojna, później komunizm, później transformacja przeprowadzona tak, jak ją przeprowadzono właśnie ten typ ludzi promowała, dawała mu wielkie szanse. On dziś boi się, że te czasy się zmienią, że przyjdzie czas, że tak jak to być powinno – inny typ ludzi, mających motywacje wyższe, patriotyczne będzie wysunięty na czoło i to będzie dotyczyło wszystkich dziedzin życia społecznego, także ze strony gospodarczej. Tu jest ten wielki strach o to, jaki rodzaj Polaków będzie miał te największe szanse. Czy ci, dla których wszelkie sprawy związane z czymś szerszym, niż własny interes, narodem, godnością narodową, są ważne. Czy ci, dla których to nie ma żadnego znaczenia, a cała filozofia sprowadza się do takiego powiedzenia „nie ma takich grabi, które by od siebie grabiły”

To są słowa Kaczyńskiego. A nie tylko fragment wyrwany z kontekstu. Powiedz mi Olku, w którym miejscu Kaczyński nazywa wszystkich którzy nie głosowali na niego gorszym sortem ?

214

@jaycob, każdy Polak, który mniej więcej orientuje się w sytuacji politycznej w kraju wie, że w retoryce Prezesa Kaczyńskiego są dwie grupy ludzi:
1) prawdziwi Polacy, patrioci, katolicy - ogólnie rzecz biorąc wyborcy PiS
2) komuniści i złodzieje, lewacy, liberałowie, feministki, donosiciele, agenci (Ci od białych róż na Krakowskim Przedmieściu), pedały, lesbijki, "najgorszy sort" (to chyba PO, aborcjoniści, ostatnio się pojawiło określenie "nurt lewicowo-libertański.

Ogólnie jeśli nie utożsamiasz się z nikim z grupy drugiej -> musisz głosować na PiS.
Jeśli nie głosujesz na PiS -> jesteś: (patrz punkt 2.)

@jaycob, jeśli uważasz, że mówienie o gorszym sorcie to nadużycie, to pokaż mi krzesło na jakie wszedł Bronisław Komorowski. Jak widać, każdy ma swoje "krzesło" a Prezes oczywiście nie powiedział tak o wszystkich Polakach smile On nawet tak nie myśli, po prostu żeby utrzymać ten swój "żelazny elektorat", ludzi którzy według mnie są ograniczeni w jakiś sposób swoim trybem życia, miejscem zamieszkania, zwyczajami, stereotypami, ogólnie rzecz biorąc środowiskiem - potrzebują takiego prostego przekazu.
On im daje wybór zero-jedynkowy, albo wybierasz PiS, albo: patrz punkt 2.
Panu Kaczyńskiemu w to graj, ta radiomaryjna retoryka szukania wrogów i granie na instynktach odwołujących się do stereotypów i historii. Prezes bardzo dobrze buduje swój elektorat szukaniem wrogów.

Przecież gdyby nie te peany nienawiści na Krakowskim Przedmieściu, gdyby nie to wałkowanie katastrofy smoleńskiej, gdyby nie te teatralne przesłuchania Tuska, jego syna, to rozliczanie "zdrajców" oraz "złodziei" to odsunęłaby się od PiS grupa "wyznawców" szukających "zdrajców Polski".
Przecież gdyby się odsunęła ta najtwardsza grupka wyborców to w siłę rósłby Ruch Narodowy i inne skrajnie prawicowe partyjki, co rozbiłoby duopol PO-PiS. A to nie w smak Prezesowi.

215

jesionku zaloz rozowa koszuleczke i welniane majteczki takie jak lubisz :-*

216 (edytowany przez jaycob 2017-06-22 22:03:17)

Jesion Nie porównuj nazwanie kogoś gorszym sortem z wchodzeniem lub tez nie na krzesło.A powiedz jaka  retoryka wypływa ze strony opozycji, a zwłaszcza sprzyjających jej mediów ? Glosowałeś na PIS, pewnie reprezentujesz ciemnotę, zacofanie, tą gorsza Polskę, pseudo katolików, prawie o faszystowskich poglądach. Smutne jest to jak politycy i powiązane z nimi media dzielą polaków.

Wracając do"teatralnego" przesłuchania Tuska i jego syna. Nie uważasz ze sprawa Amber Gold powinna zostać wyjaśniona?
Jak to jest możliwe ze syn premiera. Znajduje zatrudnienie w firmie która jest powiązana z oszustem, którego przedsiębiorstwo finansowe obiecuje ludziom 14 % zysk, gdzie w bankach można liczyć na jakieś 3 czy 4 procent. Jak to jest możliwe ze tak podejrzana działalność rozwijała się prężnie, miała odziały w większych miastach, a nawet reklamy w mediach. Zatrudnienie syna premiera tylko uwierzytelniło działalność AG. Czy syn premiera pracowałby u jakiś oszustów ? odpowiedz wydaje się być prosta...

217 (edytowany przez Jesion 2017-06-22 23:21:11)

@jaycob, a czemu nie porównywać? Co tu jest nie na miejscu w tym porównaniu? To że trzeba przyznać, że Bronisław Komorowski nie wszedł na żadne krzesło? Faktycznie, nie wszedł. Tak jak Jarosław Kaczyński nie powiedział o Polakach że są "gorszym sortem". Ale wiem, zwolennikom PiS ciężko przychodzi pisanie prawdy.

Nie jest do końca tak, że media tworzą taki obraz PiS jak piszesz. Nie wiem jakie media Ty oglądasz, czytasz i słuchasz... ale nie widzę, żeby gdziekolwiek mówiono że głosowanie na PiS to ciemnota i zacofanie.

Co do Michała Tuska, Amber Gold itp... nie uważam, że jego zatrudnienie w OLT Express miałoby jakkolwiek "uwiarygadniać" właściciela linii lotniczych - spółkę Amber Gold.
Mnie bardziej się nie podoba, że Michał Tusk pracował jednocześnie na Lotnisku im. Lecha Wałęsy i w liniach lotniczych operujących na tym lotnisku. Jak dla mnie to po prostu konflikt interesów albo co najmniej nieetyczne zachowanie.
Uważam że afera AG powinna być wyjaśniona, oczywiście. Ale powiedzmy sobie szczerze - gdyby Michał Tusk nazywał się Michał Kowalski, tego przesłuchania by nie było.
Śledząc mniej więcej te przesłuchania, to ja winy szukałbym w prokuraturze w Gdańsku, która ewidentnie kryła Marcina P. i jego działalność, a później umywała ręce. Przesłuchanie "carycy" prokuratury tylko tego dowodziło. KNF już w 2009 roku wydała ostrzeżenie o działalności jego firmy, gdyby Komisja miała większe uprawnienia, afery by nie było. Podobnie ze pisowskimi SKOKami, KNF nic nie mogła, gdy już mogła... było już za późno.

Nie wiem skąd u Ciebie zdziwienie "jak to możliwe że podejrzana działalność rozwijała się prężnie". Jakbym założył firmę gdzie obiecałbym 15% zwrotu, ludzie powierzaliby mi oszczędności życia, to stać by mnie było na reklamę, placówki i pracowników.

@ayrton, wełniane majtki? yikes Załóż sobie osobny wątek dotyczący garderoby, bielizny tutaj o PO rozmawiamy... rozumiem że ludzie różne mają fetysze, możesz się z nami podzielić :*

218

Jesion, na Ciebie to nawet szkoda czasu. Powołujesz się na papieża w sprawie przyjmowania migrantow, mam pytanie. Napisz wprost tak jak ja, czy pomogłeś komukolwiek w swoim życiu?  Czy kupiłeś chleb bezdomnemu w stolicy lub Starachowicach ?

@Jaycob nie wiem czy jest w internecie. Ale była taka debata Michnik - Kaczyński ( nie ta w 93r) i tam jano widać, już po okrągłym stole kto jakiej chce Polski.

A taki cymbał jak jesionka wchodzi i pisze mi, że przecież Lech Kaczyński siedział przy jednym stole. I nie rozumie co się później stało.  I taki cymbał non stop wypisuje te swoje herezje przekonany, że posiada jakąkolwiek wiedzę. Owszem, wie tyle co w książce do WOSu.

Znajomi mi się pytają po co mi to. I faktycznie, takiego kretyn dawno nie czytałem.  Nie chodzi o PiS czy PO cymbale jesionowy tylko o Polskę.  A o niej wiesz tyle co przeczytasz na soku z raka.
Co za rąk.  Tragedia.

219

@Jaycob tu proszę najważniejsza chwila https://youtu.be/PBHti2ZXbyo

1990r. A ten cymbał i tak mi napisze, że go obrażam. A piszę tylko prawdę.

220

jaycob napisał/a:

To są słowa Kaczyńskiego. A nie tylko fragment wyrwany z kontekstu. Powiedz mi Olku, w którym miejscu Kaczyński nazywa wszystkich którzy nie głosowali na niego gorszym sortem ?

należy dodać jeszcze kontekst tej wypowiedzi w jakim celu zostały te słowa wypowiedziane, kiedy i dlaczego.
Zrozumiesz wtedy że Kaczyński nazwał opozycję, ludzi którzy nie zgadzają się poglądami PiS "najgorszym sortem polaków", wszystkich bez wyjątku. Nazwał ich donosicielami bo nie zgadzają się na to co dzieje się w TK, sądach TVPis wi wielu innych sprawach.

jaycob napisał/a:

Wracając do"teatralnego" przesłuchania Tuska i jego syna. Nie uważasz ze sprawa Amber Gold powinna zostać wyjaśniona?
Jak to jest możliwe ze syn premiera. Znajduje zatrudnienie w firmie która jest powiązana z oszustem, którego przedsiębiorstwo finansowe obiecuje ludziom 14 % zysk, gdzie w bankach można liczyć na jakieś 3 czy 4 procent. Jak to jest możliwe ze tak podejrzana działalność rozwijała się prężnie, miała odziały w większych miastach, a nawet reklamy w mediach. Zatrudnienie syna premiera tylko uwierzytelniło działalność AG. Czy syn premiera pracowałby u jakiś oszustów ? odpowiedz wydaje się być prosta...

Stąpasz po cienkim lodzie kolego. Spółki takie jak AG, czy SKOKI, które ogłaszają upadłość regularnie nie mieć powinny racji bytu. Narazie nie ma najmniejszych dowodów na to że to działalność Tuska doprowadziła do przekrętów w AG. Wiadomo że oszust Marcin P.  nie stał się oszustem w 2009roku ale dużo wcześniej. To za pierwszych rządów PiS Marcin P. dostawał wyroki za oszustwa i nadal mógł bezkarnie kręcić dalej. Był postacią za mało medialną dla PiSu aby się nim zając na dobre. Ziobro, agent Tomek i Kaczyński woleli wsadzać lekarzy za łapówki czy kręcić bicz na Blidę.
Wiadomo natomiast co dzieje się ze SKOKAMI, jakie były powiązania Grzegorza Biereckiego ze SKOKAMI a prokuratura umarza śledztwa i mówi że nic się nie dzieje. SKOKI upadają a Bierecki zarabia na tym miliony jakoś to nikogo nie dziwi.
Jak to możliwe że w Polsce pada kilka tysięcy dębów, drewno jest sprzedawane, "ktoś" na tym zarabia i nikt prokuratura nie widzi w tym problemu.
Jak to możliwe że na komisariacie jest torturowany człowiek, Polak, a sprawę próbuje się zamieść pod dywan. Przez rok nikt nic o tym nie wie, bo prokuratura, Policja, MSW starannie wszystko tuszuj.  Jakoś nikt nie został pociągnięty do odpowiedzialności.
Na różnych przekrętach ludzie tracą pieniądze ale tutaj człowiek stracił życie, a rząd wmawia nam że to niczyja wina.

Za poprzednich rządów PO dawała nam różne mało znaczące "tematy zastępcze", teraz to właśnie ze sprawą AG robi PiS. Wrzuca coś co mało kogo interesuje. Głupi ludzie wpłacali kasę do parabanku a teraz mają pretensje że im nie wyszło. Dodajmy że wielu ludziom wyszło i wypłacali kasę przed upadkiem. To takie samo ryzyko jak z kredytami frankowymi. Jednym się uda innym nie.

nie jestem przeciwnikiem PiS, wiele dobrego robi dla Polski i Polaków (500+, uchodźcy itd), ale czy nie na za dużo sobie pozwala?

Nie liczy się, co robisz. Nie liczy się, ile odłożyłeś w banku. Nie liczy się, jak się ubierasz. Nie jesteś pięknym i ulotnym płatkiem śniegu. Zaczyna się od tego, że nie możesz spać. Później czujesz, że masz lufę w ustach

221

Mój Boże, @abcde, napisałeś dwa posty w których nic sensownego nie ma smile

olek2601 napisał/a:

nie jestem przeciwnikiem PiS, wiele dobrego robi dla Polski i Polaków (500+, uchodźcy itd), ale czy nie na za dużo sobie pozwala?

To samo powtarzam od listopada 2015 roku. Miałem nadzieję na na prawdę nową jakość, ale no niestety... wszystko wygląda tak samo, albo i gorzej. Tylko zmienił się szyld z "proeuropejskiej" PO, na "jesteśmy patriotami" PiS.