26 (edytowany przez Karol 2017-06-15 11:47:46)

Odp: porządki w mieście

Więc od kogo zależy porządek na mieście? Palących i śmiecących trzeba napier**ać, ale gdy przychodzi co do czego załącza się znieczulica smile Niestety, mamy wielkie oczekiwania ale zmiany powinniśmy zacząć oddolnie. A i tak chamstwa łatwo nie wyplewimy.

27 (edytowany przez Prober 2017-06-15 12:35:18)

@Karol ten przeciętny obywatel woli święty spokój zamiast utarczki słownej z niechlujem, ale zwykle oczekiwania w zakresie estetyki ma większe.
Starosta, wójt prezydent - wystarczy że trzymają się swych kompetencji i prerogatyw, reszta zależy od ludzi. Kiedy paniusi z dzieckiem zwróciłem uwagę gdy pociecha kijem śmieci z pojemnika wyrzucała na chodnik, powiedziała w styku co się pan czepia.
Jak ci @Kiarb brakuje bratka na rabatce przy wjeździe do miasta  to sobie go posadź, piel, podlewaj i postaw tabliczkę sponsorską.  Bo dla mnie wystarczy że trawa wykoszona, chodniki, ławki na posadzenie tyłka i widok na Pasternik. 

Był ktoś ostatnio nad Młynówką, to zapraszam na przechadzkę szczególnie w miejsca spotkań prześwietnej naszej młodzieży na odcinku od cmentarza do wysokości ulicy Górnej. Zobaczycie tam kawał kultury osobistej tych ludzików. Można tak w nieskończoność.

28

Dzisiaj wieści mnie doszły, że działkowicze z ulicy Kieleckiej w swoich "toi-toiach", zamiast trzeskać kupę w ziemię albo do zbiorników, szamb czy cokolwiek tam się montuje na działkach, robią odpływy do... Pasternika smile Ot, Polaczki.

29

Karol napisał/a:

Czekam dalej na przykłady. Podaj nazwę miasta o podobnej powierzchni, liczbie mieszkańców i z równie małymi walorami turystycznymi, żeby było sprawiedliwie. Aż wyściubie nos i się do niego przejadę smile

Podaję może trochę mniejsze ale zawsze to miasta: Janów Lubelski , Krasnystaw, Chełm , Biłgoraj. I to na wschodzie

30

Prober napisał/a:

Jak ci @Kiarb brakuje bratka na rabatce przy wjeździe do miasta  to sobie go posadź, piel, podlewaj i postaw tabliczkę sponsorską.  Bo dla mnie wystarczy że trawa wykoszona, chodniki, ławki na posadzenie tyłka i widok na Pasternik.

Tak masz rację , że mi brakuje bratka i pięknie utrzymanej zieleni. Brakuje mi zamiecionych i zadbanych ulic i chodników . Brakuje mi gospodarza , który to widzi i ma poczucie estetyki i porządku. I to , że dla Ciebie jest to obojętne nie znaczy  , że tak musi być.  Pamiętasz jak wyglądała jeszcze parę lat temu ul. Staszica. Od zarania dziejów  takim jak Ty to nie przeszkadzało , aż w końcu jeden z prezydentów przygotował inwestycję , a drugi zrealizował. Ale gdyby dalej miastem rządzili tacy jak Ty to najpewniej do dzisiaj w centrum mielibyśmy wiochę.

31

Czytaj czasem co napiszesz poprawi ci się nastrój od śmiechu, korytko uciekło, jad się sączy smile.

32 (edytowany przez Karol 2017-06-16 22:01:56)

kiarb napisał/a:

aż w końcu jeden z prezydentów przygotował inwestycję , a drugi zrealizował.

Mówisz o aneksach do umów z Almaxem? Faktycznie. Obaj maczali w tym palce smile Toż oznaka dbania o czystość.

A tak poważnie, to ciekawy przykład podajesz. Inwestycję dla paru bloków osiedla Majówka, bo ul. Staszica jakoś nie interesuje większości miasta. To nie czasy, gdy przez całe miasto jedzie się "nad skałę" czy "Manhattan" smile Przez kilka lat rządów Wojciecha B. i Sylwestra K.:
- drogi zrujnowane;
- chodniki zrujnowane;
- miasto zadłużone;
- komunikacja miejska w stanie wegetacji;
- brak miejsc parkingowych, brak nowych przejść drogowych przez miasto i wokół;

Część z powyższych zaniedbań przypisujesz prezydentowi Materkowi, ale ten też zastał co zastał i nie oszukujmy się.

33

Sylwester Kwiecien po swej kadencji zostawil nadwyzke w budzecie miasta, sprawdz informacje.

34

Nie napisałem, że miasto miało deficyt budżetowy, tylko, że było zadłużone smile W chwili ustąpienia ze stanowiska zadłużenie gminy wynosiło 43 mln złotych. Sprawdziłem.

35

Prober napisał/a:

Czytaj czasem co napiszesz poprawi ci się nastrój od śmiechu, korytko uciekło, jad się sączy smile.

Jesteś jednak prymitywny.

36

kiarb napisał/a:

Jesteś jednak prymitywny.

A ty nieobiektywny, a dla mnie  ciekawy przypadek kliniczny. Że masz alergię na Materka wszyscy wiedzą, ale że alergia rzuca się na także na mózg to ciekawy przypadek medyczny.

37

Prober napisał/a:

A ty nieobiektywny, a dla mnie  ciekawy przypadek kliniczny. Że masz alergię na Materka wszyscy wiedzą, ale że alergia rzuca się na także na mózg to ciekawy przypadek medyczny.

A Ty jak wyżej. Nie ma argumentów to trzeba przyłożyć personalnie. Podaj przykłady mojego braku obiektywizmu.