Temat: Nowa zatoka autobusowa przy Galerii Skałka

Nowa zatoka autobusowa przy Galerii Skałka       

Czytaj więcej w portalu Wirtualne Starachowice - www.wirtualnestarachowice.pl

2

Odp: Nowa zatoka autobusowa przy Galerii Skałka

A już chciałem pochwalić prezydenta , że rozpoczął remont chodnika przy alei AK , a to tylko zatoka autobusowa.

3

A to chodnik Urzędu Miasta? Pytam, bo droga z pewnością nie :-)

4

Droga jest w zarządzie województwa smile

A czy mi się przewidziało, czy tam na zatoce układają zwykłą kostkę bauma? neutral To chyba najmniej trwały i najtańszych materiał na wyłożenie zatoki autobusowej hmm

"Podążaj ścieżkami niebezpieczeństwa, niezależny myślicielu. Wystawiaj swoje pomysły na niebezpieczeństwo kontrowersji. Mów, co myślisz i mniej obawiaj się etykiety wariata niż stygmatu konformisty. A w sprawach, które wydają ci się ważne, za wszelką cenę zabieraj głos i daj się usłyszeć." ~ Thomas J. Watson

5

o . I znowu rzecznicy prasowi urzędu. Skoro droga wojewódzka to można na niej <[cenzura]> i nikogo to nie interesuje. Zwykłego zjadacza chleba nie interesuje czyja to droga. On chce mieć normalną jezdnię i normalny chodnik , a prezydent jest od tego by zmusił zarządcę drogi do należytego jej wyglądu. Przecież ja nie pojadę do marszałka skarżyć się że ŚZDW nie dba o naszą ulicę.

6 (edytowany przez Karol 2017-06-13 22:51:08)

Twój brak pojęcia na temat tego, co dzieje się w mieście mnie poraża. Województwo nie chce inwestować w remonty na i przy ul. Armii Krajowej z prostej przyczyny - po wybudowaniu obwodnicy miasta, zmieni się trasa Drogi Wojewódzkiej nr 744, a stara ścieżka przejdzie pod władanie powiatu, który raczej będzie musiał ją wyremontować we własnym zakresie. To samo tyczy się chodników (których po remoncie nie będzie zamiatać smile).

Druga sprawa. Prezydent miasta może co najwyżej lobbować w "województwie" o remont danej drogi, nie ma natomiast instrumentów prawnych "zmuszenia" kogokolwiek stamtąd do wyremontowania lokalnych dróg. Nie masz dowodów, że tego nie robi smile

PS. Nie rób ze zwykłego obywatela debila, którego "nie interesuje" wiedza o prawie własności gruntów tego miasta i niby dzięki temu jest rozgrzeszony, bo z takim podejściem mógłbyś iść zabijać powołując się na brak znajomości "kodeksu karnego" smile Większość Polaków ma internet, dużo także wykazuje się inteligencją bez pomocy Google i Facebooka, z pewnością wiedzą, że jeśli wysuwać jakiekolwiek zarzuty, trzeba najpierw znaleźć winowajcę.

PS2. Że to droga wojewódzka powinno wiedzieć nawet dziecko, które wyrabia sobie kartę rowerową i trzymało kiedykolwiek mapę w ręku smile

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/dd/DW744-PL.svg/76px-DW744-PL.svg.png

Nie wspomnę o kierowcach.

7

Karol napisał/a:

Twój brak pojęcia na temat tego, co dzieje się w mieście mnie poraża. Województwo nie chce inwestować w remonty na i przy ul. Armii Krajowej z prostej przyczyny - po wybudowaniu obwodnicy miasta, zmieni się trasa Drogi Wojewódzkiej nr 744, a stara ścieżka przejdzie pod władanie powiatu, który raczej będzie musiał ją wyremontować we własnym zakresie. To samo tyczy się chodników (których po remoncie nie będzie zamiatać smile).

Druga sprawa. Prezydent miasta może co najwyżej lobbować w "województwie" o remont danej drogi, nie ma natomiast instrumentów prawnych "zmuszenia" kogokolwiek stamtąd do wyremontowania lokalnych dróg. Nie masz dowodów, że tego nie robi smile

PS. Nie rób ze zwykłego obywatela debila, którego "nie interesuje" wiedza o prawie własności gruntów tego miasta i niby dzięki temu jest rozgrzeszony, bo z takim podejściem mógłbyś iść zabijać powołując się na brak znajomości "kodeksu karnego" smile Większość Polaków ma internet, dużo także wykazuje się inteligencją bez pomocy Google i Facebooka, z pewnością wiedzą, że jeśli wysuwać jakiekolwiek zarzuty, trzeba najpierw znaleźć winowajcę.

PS2. Że to droga wojewódzka powinno wiedzieć nawet dziecko, które wyrabia sobie kartę rowerową i trzymało kiedykolwiek mapę w ręku smile
.

No popatrz nawet nie wiedziałem ze Ty jesteś aż tak mondry i wiesz o wszystkim co się dzieje w mieście. Ba Ty nawet wiesz co myśli ŚZDW na temat naszej ulicy. Musiałeś razem z prezydentem lobbować w SZDW skoro wiesz jakie jest ich stanowisko. Którym z kolei jesteś rzecznikiem prasowym? Argument o zabijaniu rzeczywiście mnie dobił. Pójdź dziecię ja cię uczyć każę.

8 (edytowany przez Karol 2017-06-15 21:48:38)

news ze starachowice(myślnik)net.pl

Jak poinformował podczas konferencji prasowej prezydent Marek Materek, rozmowy trwają… Przypomnijmy, że początkowo zakładano, że droga wojewódzka, czyli ulica Radomska będzie sfinansowana z pieniędzy wojewódzkich. Tymczasem już nie jest tak optymistycznie, gdyż województwo nie posiada całej kwoty, a że planowana jest obwodnica Starachowic, to ulica Radomska zmieni w przyszłości właściciela i nie będzie już wojewódzka, a powiatowa lub gminna. I w związku z tym władze województwa nie chcą wydać tylko swoich środków, a potrzeba ich około 3 milionów złotych.

Ale się zmęczyłem szukaniem smile Aż mi mózg paruje z tego wysiłku. Oczywiście news dotyczy samej ul. Radomskiej, ale w takim samym stopniu odnosi się do ul. Krzosa czy Armii Krajowej, bo to cały czas DW744.