1

Temat: McDonalds w Starachowicach?

Słyszeliście może coś o otwarciu McDonaldsa w dawnym budynku po Media Expert i Centrum Chińskim?

2 (edytowany przez Karol 2017-05-26 04:36:08)

Odp: McDonalds w Starachowicach?

Insynuacje. Budynek i tak jak dla mnie jest szpetny i nie pasuje do niczego, a już z pewnością nie do Mc Donald's. smile Po co nam taki obiekt, skoro do dwóch najbliższych jest rzut beretem?

3

Karol napisał/a:

skoro do dwóch najbliższych jest rzut beretem

Karolu, nie każdy jest mobilny jak Ty. smile

4

Maca otwieram ja , a Oskarek bedzie tam stal za barem, wreszcie podejmie prace u prywatnego bambera, a nie staze do 30-ki i teraz fuszka w UM tongue, Oskarek dostanies 9,5 netto nie boj sie .

5

Oscar napisał/a:
Karol napisał/a:

skoro do dwóch najbliższych jest rzut beretem

Karolu, nie każdy jest mobilny jak Ty. smile

Nie każdy musi korzystać z Maca, ale każdy może tam dojechać, np. szynobusem smile

Nie jestem przekonany czy Mc Donald's opłacałoby się otwierać u nas obiekt. Fast food buduje się najczęściej tam, gdzie jest duży ruch - drogi krajowe, szybkiego ruchu, centra miast, generalnie duże skupiska ludzi. Nas obsługują co najmniej dwa bary - w Suchedniowie oraz w Ostrowcu Świętokrzyskim. Otwarcie trzeciego po środku jest trochę ryzykowne, tym bardziej, że nikt nie przeprowadzał do tej pory badań w zakresie zapotrzebowania pośród mieszkańców.

Oczywiście nadmieniam, że się nie znam na tym, ale już raz pomysł otwarcia Mc Donald's w Starachowicach upadł, zapewne nie bez przyczyny. Wszak jeden obiekt ma obsługiwać ludzi w promieniu X kilometrów - dlatego w Ostrowcu czy Skarżysku nie mają np. Heliosa smile

6

Karol napisał/a:

Nie każdy musi korzystać z Maca, ale każdy może tam dojechać, np. szynobusem

A co jeśli chce zjeść w mieście? smile Ja nie ukrywam że ten pomysł podoba mi się bardzo.

Karol napisał/a:

Nie jestem przekonany czy Mc Donald's opłacałoby się otwierać u nas obiekt.

Ale to chyba ich sprawa, prawda? Oni muszą dobrze to sobie policzyć, ale mam wrażenie że opłacałoby im się to dosyć mocno. Druga strona medalu, to że może przestać opłacać się niektórym barom w rynku sprzedawanie fastfoodów.

Karol napisał/a:

tym bardziej, że nikt nie przeprowadzał do tej pory badań w zakresie zapotrzebowania pośród mieszkańców.

Wydaje mi się Karolu, że oni nie prowadzą takich typowych badań empirycznych, tylko wychodzą z jakiś dosyć złożonych algorytmów, tak jak sam zaznaczyłeś pewnie obliczają przepływ, liczba okolicznych mieszkańców, odległość od danego MD itp.

Karol napisał/a:

Oczywiście nadmieniam, że się nie znam na tym, ale już raz pomysł otwarcia Mc Donald's w Starachowicach upadł, zapewne nie bez przyczyny.

Pamiętam ten pomysł, chyba miał powstać gdzieś w okolicach galerii skałka? Też nie jestem ekspertem, ale zawsze warto powymieniać się pomysłami i opiniami. smile

7

Zeby zostac franczyzobiorca Maca trzeba grubo ponad 1 000 000 PLN, poczytajcie sobie na ich stronce.

8

To chyba czytac nie umiesz

9

Chyba umie.

"Wymagany kapitał własny na poziomie 1,2 mln zł."

http://franchising.pl/franczyza/38/mcdonalds/

http://jakdorobic.com/
Vademecum pomysłów jak osiągać dodatkowe dochody

10

Benny http://mcdonalds.pl/o-mcdonalds/franczyza#!finanse smile Wkład własny ok 1.2mil, ale całość może wynieść ponad 5 smile Więc "Trzeba grubo" więcej niż 1 mil. wink

11

No chyba jednak nie. 1,2mln w gotowce a na reszte spory kredyt

12

McDonalds nadal wywołuje u was wypieki na twarzy ??

13

North Fisha wolałbym dużo bardziej.

14

Patrząc na mapę lokalizacji "restauracji" McDonald's tylko kwestią czasu jest kiedy się u nas pojawią. W większych miastach jest już przesycenie rynku i amerykańska korporacja musi myśleć o mniejszych miejscowościach. Przykłady: Kolbuszowa - 9 tysięcy mieszkańców, Mielec - 63 tysiące, Tarnobrzeg - 49 tysięcy. W tych miastach znajdziemy restauracje tej sieci. Już pomijam obiekty w pobliżu głównych dróg na tzw. MOP-ach n.p w Suchedniowie. Nawet w Starachowicach, na uboczu, daleko od głównych szlaków drogowych McDonald's znalazł by sporo klientów. Głównie chodzi o osoby młode oraz młodzież i dzieci.  W sprawie lokalizacji ich restauracji dawne Centrum Chińskie na pewno odpada. Obiekt jest za duży i nie pasuje na gastronomię. McDonald's raczej woli budować od podstaw swoje restauracje jak n.p w Ostrowcu Św.  Stawiam, że zainteresują się jakąś działką jak najbliżej Centrum Galardia.

15

Potrzebny nam ten McDonald jak qrwie ma...ki, ani to dobre ani tanie.

Jestem z MIASTA...

16

Masakra, jesteśmy bardzo ciężkim narodem... Zapytałem tylko czy ktoś coś słyszał na ten temat a tu oczywiście burza, po co to. po co tamto, to jest be, tamto też, tylko zrzędzenie i dogryzanie jeden drugiemu. Żal serce ściska jak się patrzy na to marudzenie.

17

Euro RTV przenosi swój sklep w tamto miejsce także na McDonaldsa trzeba będzie jeszcze troszkę poczekać wink

18

Bo budynek po "chińczyku" nie nadaje się na lokalizację Mc Donald's, przede wszystkim z uwagi na gabaryty i brak możliwości otwarcia Mc Drive smile Za to za Galardią przy placu zabaw dużo miejsca, a że właściciele galerii koszą trawę jakieś 50m za terenem parkingu (między rzeką a torami), to znaczy, że to ich działka.