26 (edytowany przez darth_vader 2017-01-17 14:39:23)

Odp: Zmiany nazw ulic w mieście

ALFik napisał/a:

Poustawiano też już nowe tablice z nowymi nazwami ulic. Ciekawe, czy w całym mieście, czy tylko w jednym miejscu, ze względu na wizytę "wiecie kogo"? wink

W całym mieście chyba powoli wymieniają tabliczki bo ostatnio jak byłem u brata to na ul. Wysockiego już widziałem nową.
Szkoda że nazwy są polityczne. Przyjdzie nowa władza to znowu pozmienia.

27

Warto wrzucić imiona i nazwiska Państwa radnych którzy wbrew mieszkańcom wnieśli przed sesją poprawkę ze zmianą ulicy na J.Kaczyńskiej.
I przypomnieć przed wyborami.

28

Przecież Kaczyński to prezydent Polski który zginął na służbie? Czy i jak zginął, ale zginął... Są przecież ulice Narutowicza, Wojciechowskiego, Mościckiego... Ba! Jest port lotniczy imienia żyjącego jeszcze Lecha Wałęsy i o to nie masz bólu? Że TW Bolek może mieć swój port lotniczy, a pierwszy prezydent Polski który nie był agentem (Jaruzelski był agentem, Kwaśniewski był agentem i Wałęsa też był agentem) będzie miał swoją ulice?

29

Mzajc, tu chodzi o Jadwigę Kaczyńską, której jedyną zasługą było urodzenie braci Kaczyńskich. Jedyny argument za nadaniem ulicy jej imienia to chęć podlizania się prezesowi.  Czyli Narutowicz, Wojciechowski(w dodatku socjalista) i Mościcki też byli agentami?

30

@ori, mzajc nie mieszka w Starachowicach wiec skad ma to wiedziec big_smile

31

Czy wyjazd (wylot) na wiec wyborczy do Katynia (a była to ponad wszelką wątpliwość komercyjna impreza wyborcza prezydenta ) to służba dla kraju, mam co do tego wątpliwości zresztą nie tylko ja.

Co do teczki Bolka, Wałęsie tyle lat i tyle ekip szyje buty, że aż nie sposób spamiętać. Dla trzeźwo myślących obywateli świata to Polski bohater narodowy. Dla odsetka rodaków Bolek. A kim że ty jesteś @mzajc żeby wytykać cokolwiek Wałęsie, wiesz tyle ile jadu i pomyj  na jego temat wylała prawicowa prasa i jego odwieczni przeciwnicy (którym nie dane było skoczyć przez płot).

Krzywdę zrobiono Kaczyńskiej , ta bogu ducha winna kobieta (której zasługi słusznie podniósł @ori) jest teraz wyszydzana  przez zwykłe lizusostwo kilku miejscowych radnych i jednego mądrego posła.

32

Upamiętnianie publiczne matki nawet najwybitniejszych ludzi tylko za to, że ich powiła, to poważna przesada.

33 (edytowany przez Prober 2017-05-31 09:46:56)

Patronka naszych ulic jako element kampanii mitów Kaczyńskich o powstańczej rodzinie.
Cały tekst Tutaj.

A tu drobny cytat : "Tymczasem Jadwiga Kaczyńska nie tylko nie brała udziału w powstaniu, ale w ogóle nie było jej wówczas w stolicy. Jeszcze przed wybuchem wojny jej rodzice – państwo Jasiewicz – wysłali ją wraz z siostrą do rodziny mieszkającej w Starachowicach, skąd wróciła dopiero po wyzwoleniu. – Ojciec Jadwigi był chory na gruźlicę, obawiał się, że i ona może się zarazić – mówiła w grudniu 2006 r. w rozmowie z dziennikarkami „Polityki” Barbara Winklowa, wieloletnia przyjaciółka Kaczyńskiej."

i dalej

"W 1941 r. Jadwiga wstąpiła do konspiracyjnego harcerstwa. Otrzymała pseudonim „Bratek”. Dziewczyny z zastępu Zioła, do którego należała, przygotowywane były do roli łączniczek. Jednak żeby pełnić tę funkcję, musiały mieć ukończone 16 lat. Jadwiga miała wówczas 14. Po przyspieszonym kursie medycznym skierowano ją więc do pomocy w starachowickim szpitalu. Trafiali do niego żołnierze Armii Krajowej ranni w akcji „Burza” (toczyła się na terenach II RP, rozkaz jej rozpoczęcia wydał w listopadzie 1943 r. Komendant Główny AK gen. Tadeusz Komorowski). – Zajmowałyśmy się chorymi. Czasami musiałyśmy wynosić ciała zmarłych – wspominała w 2006 r. w rozmowie z „Polityką” sama Jadwiga Kaczyńska."

Krótka  konkluzja, cudze chwalimy swego nie znamy...

Kilka miesięcy temu  umarła 101. latka ( nazwiska nie wspomnę bo nie wiem czy rodzina tego sobie życzy), człowiek wielkiego serca żołnierz AK w powstaniu warszawskim. W Starachowicach długoletni nauczyciel młodzieży w jednym z liceów, postać nietuzinkowa zapewne godna upamiętnienia .

34

https://twitter.com/PSzubartowicz/statu … 3263897600

Mam ręce w kieszeniach, a kieszenie jak ocean,
Powoli chodzę i rozglądam się,
Kieszenie jak ocean, a ręce mam w kieszeniach,
Dlatego wiem gdzie żyję, dobrze wiem.

35

brzydkie toto i glupie w dodatku i to rrrr w wymowie hahahah

36

@ayrton Ja to rozumiem nie każdy może być mądry, piękny i poprawnie się wysławiać jak  "prezes"

Mam ręce w kieszeniach, a kieszenie jak ocean,
Powoli chodzę i rozglądam się,
Kieszenie jak ocean, a ręce mam w kieszeniach,
Dlatego wiem gdzie żyję, dobrze wiem.

37

wanacjusz napisał/a:

@ayrton Ja to rozumiem nie każdy może być mądry, piękny i poprawnie się wysławiać jak  "prezes"

..no to sobie 'wanacjuszu' nagrabiłeś - to  że 'prezes' nie jest piękny a do tego 'żyd' to każdy wie ale pamiętaj pamiętliwy ja to 'żyd'.....:cool

blus...

38

ayrton napisał/a:

brzydkie toto i glupie w dodatku i to rrrr w wymowie hahahah

Chłopie chyba Ci mózg chwilowo poraziło, mogło ci się nie podobać to co mówi, to twoja sprawa, ale jakim prawem obrażasz tę dziewczynę,

39

Bo on jest " prawdziwym" pis-owskim katolikiem, a im wszystko wolno

Bo liczy się tylko STAR

40

Cóż, dziewczyna dobrze powiedziała.
Jedyną zasługą Jadwigi Kaczyńskiej jest to że porodziła Lecha i Jarosława, do tego ta nazwa kłóci się z hasłem "będziemy słuchać co do nas mówicie" (Beata S. w kampanii wyborczej, rok 2015), bo mieszkańcy jednoznacznie opowiedzieli się przeciwko takiej nazwie.
No ale, oseł Lipiec w wazeliniarstwie chce przebić inne gwiazdy Partii.

"Podążaj ścieżkami niebezpieczeństwa, niezależny myślicielu. Wystawiaj swoje pomysły na niebezpieczeństwo kontrowersji. Mów, co myślisz i mniej obawiaj się etykiety wariata niż stygmatu konformisty. A w sprawach, które wydają ci się ważne, za wszelką cenę zabieraj głos i daj się usłyszeć." ~ Thomas J. Watson

41

Jesion napisał/a:

bo mieszkańcy jednoznacznie opowiedzieli się przeciwko takiej nazwie.

I tu się z tobą zgadzam. Mieszkańcy to tez wybory i powinien liczyć się z ich zdaniem. W ogóle odnoszę wrażenie ze Pan poseł Lipiec nie przejawia większej aktywniejsza na rzecz naszego miasta i regionu. Chętnie składa kwiaty, żarliwie obchodzi miesięcznice smoleńskie. Typowy BMW

42

jaycob napisał/a:
Jesion napisał/a:

bo mieszkańcy jednoznacznie opowiedzieli się przeciwko takiej nazwie.

I tu się z tobą zgadzam. Mieszkańcy to tez wybory i powinien liczyć się z ich zdaniem. W ogóle odnoszę wrażenie ze Pan poseł Lipiec nie przejawia większej aktywniejsza na rzecz naszego miasta i regionu. Chętnie składa kwiaty, żarliwie obchodzi miesięcznice smoleńskie. Typowy BMW

..typowe BMW i to stare jeszcze bez 'ABS'u... cool

blus...

43

Jak ktoś nie widział to niech zobaczy https://www.youtube.com/watch?v=itu5tWCypg8

Jestem z MIASTA...