51

Odp: Internet światłowodowy (FTTH/FTTB)

Ale ja dobrze rozumiem co piszesz, że ta "dziwna" firma to spółka córka. Tylko co z tego wynika? Takich "dziwnych" spółek, powiązanych z kimś innym w tej branży jest dużo.
Przecież w linku który podałeś, jest plik z adresami gdzie usługa będzie świadczona, sprawdziłem i dlatego napisałem, że w Wąchocku jedynie wzdłuż drogi Starachowice-Skarżysko, żadne inne boczne ulice nie znajdują się w tym pliku. Również np. na Wielkiej Wsi są numery domów gdzie będzie usługa, i wygląda to "losowo".

Wracając do mojego "głównego" pytania, to Klikom potwierdził, że za chwilę rusza z pracami w Wąchocku, więc zobaczymy kto będzie pierwszy i kto jakie usługi będzie świadczył.

52 (edytowany przez kleksiq 2017-05-25 19:18:48)

Polecam stronę https://mojepanstwo.pl/gladmar-investments mimo uprzedzeń użytkownika "Spec" co do Klikomu to tu ma rację,  Pan Paweł Bień jest członkiem zarządu Nokia Solutions and Networks. Co do samej firmy Gladmar wg projektu ma zapewnić internet dla 90% mieszkańców i 100% firm, co wiąże się z tym że do każdej firmy będzie musiał dostarczyć internet.

xonar + flac <3 // Exq

53

kleksiq napisał/a:

Polecam stronę https://mojepanstwo.pl/gladmar-investments mimo uprzedzeń użytkownika "Spec" co do Klikomu to tu ma rację,  Pan Paweł Bień jest członkiem zarządu Nokia Solutions and Networks. Co do samej firmy Gladmar wg projektu ma zapewnić internet dla 90% mieszkańców i 100% firm, co wiąże się z tym że do każdej firmy będzie musiał dostarczyć internet.

Dokładnie tak jak piszesz....Cieżko wytłumaczyc...Każda osoba jak widzi na mapce to jest.... Kolega "Maks" musi miec zaznaczony swoj dom zeby być pewnym ze u niego akurat bedzie... ;-) Firma Gladmar juz po wygranej w konkursie potwierdziła że podłaczy o wiele wiecej punktow wskazanych w Konkursie... Punkty brane sa wyrywkowo... Wiadomo ze jak zaznacza punkt na poczatku drogi i na koncu to podlacza wszystkie punkty pomiedzy.....  Co do "Kllikom" potwierdzaja w kółko to samo....W Starachowicach na pewnym osiedlu mieli dostarczyc w Kwietniu usługi a nawet nikt nie był na miejscu do dnia dzisiejszego....Także "Maks" bierz wszystko na dwa razy.....;-)

54

Niby dlaczego ta firma krzak ma dostarczyć internet do każdej firmy? Raczej chyba do tych firm, które są zainteresowane...

55

Internet działa teraz 100 razy szybciej dzięki tym światłowodom. W sumie u nas nie rozwinęło się to jeszcze tak mocno, ale Orange poszerza sieć w Polsce, więc zgaduje, że niedługo i u nas zaczną walczyć z konkurencją. Szwagier mieszka we Włocławku - tam wprowadzili coś takiego: http://swiatlowod.orange.pl/wloclawek - fajny światłowód w korzystnej cenie, a prędkość - sami widzicie. Kiedyś 100Mb/s było nie do pomyślenia. Ja miałem niewiele więcej, ale Kb, kiedy zaczynałem big_smile Pamiętne 128Kb/s

56

agachoda111 napisał/a:

Internet działa teraz 100 razy szybciej dzięki tym światłowodom. W sumie u nas nie rozwinęło się to jeszcze tak mocno, ale Orange poszerza sieć w Polsce, więc zgaduje, że niedługo i u nas zaczną walczyć z konkurencją. Szwagier mieszka we Włocławku - tam wprowadzili coś takiego: http://swiatlowod.orange.pl/wloclawek - fajny światłowód w korzystnej cenie, a prędkość - sami widzicie. Kiedyś 100Mb/s było nie do pomyślenia. Ja miałem niewiele więcej, ale Kb, kiedy zaczynałem big_smile Pamiętne 128Kb/s

Na stornie Orange znajduje sie załącznik w ktorym jest Informacja ze staruja 1 Lipca 2017 w Starachowicach.... ;-)

57

Spec napisał/a:

Na stornie Orange znajduje sie załącznik w ktorym jest Informacja ze staruja 1 Lipca 2017 w Starachowicach.... ;-)

Masz może linka?

58

Oscar napisał/a:
Spec napisał/a:

Masz może linka?

Oczywiscie....... :-)   http://www.hurt-orange.pl/wp-content/up … 194787.pdf

59

Witam,
Planujemy objąć zasięgiem sieci światłowodowej cały powiat starachowicki. Ponad 50% tego obszaru jest na etapie projektowania lub realizacji. Od 12.06 uruchamiamy usługę w Szerzawach, Brzeziu i Wawrzeńczycach. O kolejnych uruchomieniach można dowiedzieć się bezpośrednio w biurze 41 3336333. Dodam że budowa sieci dla Wąchocka, Kieleckiej i Rataj rusza już w Czerwcu. Później Adamów, Styków, Jadowniki, Małyszyn, kolejne osiedla Starachowic.
Pozdrawiam.
Artur Wolski

60

Spec napisał/a:

Oczywiscie....... :-)

Dzięki, powiem Ci że ta informacja mnie dosyć mocno zaintrygowała.

61

Oscar napisał/a:
Spec napisał/a:

Oczywiscie....... :-)

Dzięki, powiem Ci że ta informacja mnie dosyć mocno zaintrygowała.

Oprócz tego Spółka Nokii wchodzi na rynek także będzie konkurencja i możliwość wybrania i skonfigurowania sobie usług.... Oprócz tego będą podłączone wszystkie szkoły nie tylko w Starachowicach ale w mniejszych miejscowościach jak i wsiach (sieci OSE) Także duży Plus dla naszego regionu....Wreszcie jakieś pozytywy w Starachowicach i nie tylko.....

62

klikom.net napisał/a:

Witam,
Planujemy objąć zasięgiem sieci światłowodowej cały powiat starachowicki. Ponad 50% tego obszaru jest na etapie projektowania lub realizacji. Od 12.06 uruchamiamy usługę w Szerzawach, Brzeziu i Wawrzeńczycach. O kolejnych uruchomieniach można dowiedzieć się bezpośrednio w biurze 41 3336333. Dodam że budowa sieci dla Wąchocka, Kieleckiej i Rataj rusza już w Czerwcu. Później Adamów, Styków, Jadowniki, Małyszyn, kolejne osiedla Starachowic.
Pozdrawiam.
Artur Wolski

Witam Panie Arturze....

Czytając Pana wpis jest Pan strasznie zmotywowany tym żeby objąć zasięgiem te miejsca w których wygrał Gladmar.... ;-)
No tak potrzebny był bodziec żeby nagle wszystko przyspieszyło.... :-)
Ale coż w dzisiejszych czasach nie można być pewnym siebie a zwłaszcza jak się reklamuje jako "największy" dostawca dość zawodzących usług.... ;-)

63

Spec napisał/a:

Oprócz tego będą podłączone wszystkie szkoły

Trochę minie za czym uda się to im wprowadzić. Ogólnie wszyscy z którymi rozmawiam na ten temat, podchodzą do niego dosyć chłodno i plany na 2018/19 są dla wielu nierealne. U nas jest o tyle dobrze że jeżeli dostawca, dostarczy to łączę do UM, to my możemy je dosyć szybko rozprowadzić po jednostkach bo mamy do tego przystosowaną infrastrukturę.

64

Trochę minie za czym uda się to im wprowadzić. Ogólnie wszyscy z którymi rozmawiam na ten temat, podchodzą do niego dosyć chłodno i plany na 2018/19 są dla wielu nierealne. U nas jest o tyle dobrze że jeżeli dostawca, dostarczy to łączę do UM, to my możemy je dosyć szybko rozprowadzić po jednostkach bo mamy do tego przystosowaną infrastrukturę.

Z tego co wiem.....Firma posiada gotowe juz projekty sieci.....Nawet juz zakończyła etap pozyskania wykonawców...a powiem że wykonawcy którzy chcieli brać udział w przetargu musieli wykazać bardzo duże kontrakty żeby brani byli w ogóle pod uwagę... Myśle żę bardziej będą z szkieletowej korzystać z bezpośrednim podłączeniem placówek.... Na każdy region i pod region jest inna firma wiec myśle ze dość prężnie to pójdzie. ;-)

65

Spec napisał/a:

myśle ze dość prężnie to pójdzie. ;-)

Wiesz chciałbym, realnie ludzie mówią o objęciu programem wszystkich szkół w 2020-22. Obecnie dostarczamy łączę do wszystkich placówek edukacyjnych naszym światłem, to też pewnego rodzaju podstawa do planów które chcemy realizować, tzn terminali i tym co ja dosyć mocno cisnę to office 365 dla wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników administracji pracujących w instytucjach edukacyjnych (za darmo), także jak pewnie zdajesz sobie sprawę zapotrzebowanie na przepustowość wzrośnie, bo będą to usługi chmurowe. Więc czekamy. smile