1

Odp: PO przygotowuje "Prawne uregulowania pomocy braterskiej"!!!

W sejmie złożony został projekt ustawy „o udziale zagranicznych funkcjonariuszy lub pracowników we wspólnych operacjach lub wspólnych działaniach ratowniczych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej”http://sejmometr.pl/sejm_druki/2202449. Oficjalnie chodzi o działania ratownicze czy akcje wymierzone z przestępców. Jest pewien haczyk:

„Art. 2. Użyte w ustawie określenia oznaczają:
1) wspólne operacje – wspólne działania prowadzone na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej z udziałem zagranicznych funkcjonariuszy lub pracowników:
a) w formie wspólnych patroli lub innego rodzaju wspólnych działań w celu ochrony porządku i bezpieczeństwa publicznego(...)”

Naruszeniem porządku publicznego mogą być duże manifestacje.

„Art. 8.
1. Zagraniczni funkcjonariusze biorący udział we wspólnych operacjach mają prawo do:
1) noszenia munduru służbowego;
2) okazywania legitymacji służbowej;
3) wwozu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i posiadania broni palnej, amunicji oraz materiałów pirotechnicznych i środków przymusu bezpośredniego;
4) użycia broni palnej w sposób i w trybie określonych w ustawie z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji(...)”

Zagraniczny funkcjonariusz używa broni tak, jak nasza policja (pamiętacie Marsz Niepodległości?)

Generalnie projekt zakłada pomoc obcych służb rodzimym, gdy te mogą sobie nie radzić w zaprowadzaniu porządku publicznego. 2 marca przez Polskę przetoczą się manifestacje właśnie przeciw temu projektowi, którego autorem jest Donald Tusk. Słyszeliście o tej sprawie w TVP, TVN, Polsat itd(dlatego nie możne być TV Trwam)?

Więcej tu: http://www.wiadomosci24.pl/artykul

Z perspektywy  emeryta !

2

Szykują się już protesty - http://www.operacjawakeup.tk/

3 (edytowany przez Jesion 2013-02-18 23:06:25)

No i co w związku z tym? Bo chyba nie bardzo rozumiem przeciw czemu tu protestować... wspólne ćwiczenia czy manewry służb czy wojsk z NATO czy Strefy Schengen jakoś nie budzą żadnych protestów. A tu uregulowanie prawne już tak? Chore.

Mamy świat jaki mamy, nigdy nie wiadomo co gdzie się stanie. Na wypadek ataków terrorystycznych, jakiś większych rozruchów lub też klęsk żywiołowych chyba warto ubezpieczyć się ustawą, która jasno określi co komu można a co nie. Jeśli prawa takiego nie będzie, uregulowania będą chyba na poziomie rozporządzenia odpowiednich ministrów, a chyba lepiej jak jest to ustawa.
Kraków i Zakopane ma nadzieje się na Zimową Olimpiadę - Słowację na pewno poprosimy o jakieś wsparcie.
Na EURO2012 chyba też mieliśmy pomoc z zewnątrz - funkcjonariuszy z innych krajów - czy coś się stało, ktoś protestował?

"(...) nie gadam z ludźmi, których uważam za durnych, w ogóle z nimi nie obcuję."

4 (edytowany przez Vonhole 2013-02-18 23:03:32)

@Jesion: kluczem do odpowiedzi na Twoje stwierdzenie, że nie rozumiesz przeciw czemu tu protestować" jest zapis: "autorem jest Donald Tusk".

Dodam, że nie jestem specjalnym orędownikiem rządu i Pana Premiera. Raczej jestem orędownikiem po prostu tego co dobre dla Polski, a nie ma dla mnie znaczenia kto tych pomysłów jest autorem. Jednakże zauważyłem, że są pewne środowiska, które nie zważają na to czy jakaś ustawa jest słuszna, dobra czy nie jest, ale tylko na to kto jest jej autorem.

MIASTO CUDÓW -> https://www.facebook.com/miastocudow
PiętakFotograf - fotograf wydarzeń niepowtarzalnych.

5

Czytam co piszą na stronie związanej z manifestacjami i przeraża mnie myślenie, które jest tam prezentowane yikes Nie lubię wrzucania wszystkiego do jednego worka i uogólniania, ale od czasu do czasu nachodzi mnie myśl, że jeśli chodzi o myślenie to bardziej jesteśmy w głębokiej Azji niż w Europie roll

MIASTO CUDÓW -> https://www.facebook.com/miastocudow
PiętakFotograf - fotograf wydarzeń niepowtarzalnych.

6

Vonhole napisał/a:

@Jesion: kluczem do odpowiedzi na Twoje stwierdzenie, że nie rozumiesz przeciw czemu tu protestować" jest zapis: "autorem jest Donald Tusk".

A tak... no jeśli tak do tego podchodzić... to ustawa o obniżeniu stawki 23% VAT autorstwa Donalda Tuska też byłaby oprotestowywana... big_smile

Vonhole napisał/a:

Dodam, że nie jestem specjalnym orędownikiem rządu i Pana Premiera. Raczej jestem orędownikiem po prostu tego co dobre dla Polski, a nie ma dla mnie znaczenia kto tych pomysłów jest autorem. Jednakże zauważyłem, że są pewne środowiska, które nie zważają na to czy jakaś ustawa jest słuszna, dobra czy nie jest, ale tylko na to kto jest jej autorem.

Obydwoma rękami się pod tym podpisuję...
Dziękuję za głos rozsądku smile

Dodane pon, 18 lut 2013, 23:14:04 :

Vonhole napisał/a:

, ale od czasu do czasu nachodzi mnie myśl, że jeśli chodzi o myślenie to bardziej jesteśmy w głębokiej Azji niż w Europie roll

Nie obrażając środkowej Azji...

"(...) nie gadam z ludźmi, których uważam za durnych, w ogóle z nimi nie obcuję."

7

podhalanczyk napisał/a:

którego autorem jest Donald Tusk

Podhalan, nie sadź ludzi własną miarą i nie licz że się dadzą nabrać na Twoją propagandę
Bezmyślne cytowanie cudzych tekstów ma to do siebie , że powiela błąd zawarty przez autora tego pomysłu na początku. Prezes Rady Ministrów kieruje do laski marszałkowskiej projekt ustawy. Nie znaczy to że prezes rady ministrów -czyli Tusk, jest jej autorem takiego projektu.
Jestem też zdania , że kiboli z Niemiec czy Anglii na terenie polskim powinni lać ich właśni policjanci w zgodzie ze wspólnym prawem europejskim.

8

Prober napisał/a:

Jestem też zdania , że kiboli z Niemiec czy Anglii na terenie polskim powinni lać ich właśni policjanci w zgodzie ze wspólnym prawem europejskim.

Ale  może się też okazać, że  wolą lać kiboli lokalnych niż "swoich", bo przecież zawsze bliższa ciału koszula.
Pytanie także czy na pewno chodzi tylko o kiboli ?  Bo jak pamiętam, to argumentacja  dla wprowadzenia ACTA była też bardzo starannie umotywowana, łącznie z zapewnieniem ochrony praw autorskich. A co się okazało ??
.
może także zastanawiać szybkość wprowadzania ustawy. Jeśli dotychczas jakoś to działało, to oznacza, że albo działania ogarniały nasze służby albo "obcy" działali nielegalnie.  Podejrzewam natomiast, że w ramach współpracy jakoś prawnie to rozwiązywali.  Zatem skąd ten pośpiech ?? i znów analogia do ACTA ?
.
Czy nie jest to aby powolne tworzenie wspólnych służb zapewniających trwanie Unii jako instytucji , bez względu na jej kierunek dalszych zmian? bo przecież zawsze można powiedzieć, że jakaś masowa krytyka  Unii jest "zagrożeniem porządku publicznego" .

Rybak złowił rybkę. Czy jesteś ze złota? - pyta. Nie, ja jestem z PO - odpowiada rybka. A czy spełniasz  trzy życzenia?  - pyta rybak . Nie - odpowiada rybka - ja tylko obiecuję !

9 (edytowany przez Prober 2013-02-19 14:39:55)

Jak zwykle demonizujesz, jest to projekt dostosowania prawa polskiego do dyrektyw unijnych. Wyobrażasz sobie siły porządkowe państw ościennych (z unii) na protestach czy marszach organizowanych przez ugrupowania polskie tylko z udziałem Polaków. Ja jakoś nie . Każda natomiast manifestacja ruchów post nazistowskich, nacjonalistycznych czy narodowo-nacjonalistycznych organizowanych na teranie państw unii powinna być monitorowana przez siły porządkowe podmiotów zainteresowanych bezpieczeństwem swoich obywateli.

10

A ja niestety sobie wyobrażam.  Zwłaszcza, że zawsze  "ktoś" będzie mógł na pomoc wezwać np. Antifę. No i "siły międzynarodowe" znajdą zatrudnienie.

A czy jeszcze jednym powodem pośpiechu nie jest to ? http://wiadomosci.onet.pl/kraj/polska-jednym-z-najgorszych-krajow-pod-wzgledem-wd,1,5424900,wiadomosc.html
Bo przecież   czy prawo jest dobre czy złe - może się okazać drugorzędnym powodem - ważne by ewentualnie przy stracie posady premiera gładko wylądować na unijnych salonach.

Rybak złowił rybkę. Czy jesteś ze złota? - pyta. Nie, ja jestem z PO - odpowiada rybka. A czy spełniasz  trzy życzenia?  - pyta rybak . Nie - odpowiada rybka - ja tylko obiecuję !

11

Kompletnie nietrafiony strzał z Antifą , to  nieformalny ruch antyfaszystowski , działa na terenie Niemiec i trudno jakąkolwiek ingerencję z ich strony w nasz byt uznać za oficjalną pomoc Unii dla strony rządowej.

12

.....cholera niech cię najpierw zajmą porządkowaniem istniejącego już prawa bo ani PiS'owi się nie udało an obecnie panującej PO także - dalej płacimy rodzimym przestępcom......i bez znaczenia kto rządzi nie prawda Pelek.....

blus...

13

Bez względu na to kto rządzi mamy prawo wymagać aby rządził dobrze reprezentując  NASZE interesy.
Niemożliwe jest przyjęcie podobnych rozwiązań "prawnych" przez inne kraje np: Niemcy, Francja, Holandia,itd ponieważ zgoda państwa na to aby funkcjonariusze innego kraju "wymuszali posłuszeństwo" na terytorium danego kraju jest jednoznaczne z utratą symbolu suwerenności. Rząd PO(Obywatelska jak MO)forsuje takie "prawo" na wypadek buntu Polaków i odmowny ich uciszenia przez funkcjonariuszy Polskiej Policji.

Aktualnie mamy w Sejmie ratyfikację "Paktu Fiskalnego".  Donald Tusk przedstawiając "pakiet Fiskalny" (kto podpisuje w imieniu Rządu ten jest autorem) do ratyfikacji reprezentuje interesy korporacji międzynarodowych (głownie banków Niemieckich i Francuskich ).   Pakt powstał aby kontrolować takie kraje jak Grecja(i inne produkujące atrakcyjne papiery dłużne) a,wynika z potrzeby ratowania dochodów banków mających "trefne" obligacje. Niemcy i Francja wymogą na UE każde rozwiązanie, byle tamtejsze banki nie zostały na lodzie ze śmieciowymi obligacjami.

Przyjęcie "paktu Fiskalnego" oznacza to mniej więcej tyle, co przekazanie pełnej kompetencji organom unijnym do regulowania budżetów krajów członkowskich (nie tylko krajów strefy euro, co nas szczególnie interesuje). Bardzo ciekawy wydaje się punkt odnośnie ograniczenia tempa wzrostu wydatków. Otóż "tempo wzrostu wydatków" jest tu znamiennym określeniem. Zamiast po prostu redukcji wydatków.
Jak mówi przysłowie ...czemuś biedny -boś głupi?! oraz ...Polak przed szkoda i po szkodzie głupi?!

Z perspektywy  emeryta !

14

Podhalan, gdyby  nie ta Unia późny Gierek w tym kraju byłby do lat 2050, nie strasz nas bankami, nie strasz tą rzekomą utratą suwerenności . Wyznawców teorii dawać bo się mam należy , wara od tego co nasze ,jest wielu.
Greków i Hiszpanów zgubiły rządy piso-hiszpanów i piso-greków, żarli i wydawali pieniądze Unijne  aż w końcu podatnik europejski powiedział hołota  stop.

15

Prober napisał/a:

Podhalan, gdyby  nie ta Unia późny Gierek w tym kraju byłby do lat 2050, nie strasz nas bankami, nie strasz tą rzekomą utratą suwerenności . Wyznawców teorii dawać bo się mam należy , wara od tego co nasze ,jest wielu.
Greków i Hiszpanów zgubiły rządy piso-hiszpanów i piso-greków, żarli i wydawali pieniądze Unijne  aż w końcu podatnik europejski powiedział hołota  stop.

Ty naprawdę wierzysz w to co piszesz? Człowieku, ue blokuje w tym kraju wszelkie możliwości rozwoju, co w połączeniu z rządami POPISowców da wkrótce podobne efekty co na płw.Iberyjskim. Bo u Nas niemal 1/3 dotacji z ue jest wydawana na ich obsługę, niemal taki sam procent jest oddawany ze składki jaką Polska wpłaca, więc inteligencie możesz sobie policzyć ile tak naprawdę zostaje na te 'inwestycje'... Zresztą za te pieniądze, dofinansowania tracisz wszelką autonomię w podejmowaniu decyzji, zostajesz pod pełną kontrolą. Nikt za darmo Ci niczego nie da, dziwi mnie, że tego nie rozumiesz bo dorosły człowiek powinien to wiedzieć...

16

Prober napisał/a:

trudno jakąkolwiek ingerencję z ich strony w nasz byt uznać za oficjalną pomoc Unii dla strony rządowej.

troszkę źle mnie zrozumiałeś. Chodzi mi o to, że jeśli "ktoś" po cichu wezwie Antifę (także jako formę prowokacji !) na np. manifestacje w Polsce to z pewnością będzie to pretekst do - jak to napisałeś - oficjalnej pomocy Unii dla strony rządowej. Antifę podałem jako przykład , bo jakoś skojarzyła mi się z manifestacją 11 listopada.
czy manifestacja krytykująca Unię nie zostanie potraktowana jako "zagrożenie porządku publicznego" ?
Oczywiście można też założyć , że ktoś szykując ustawę miał na celu bardzo szlachetne cele. Tyle, że jak się znajdzie ten mniej szlachetny, to będzie miał niezłą "broń" w ręku. Dlatego powinno się wziąć wszystkie za i wszystkie przeciw pod uwagę. Ekspresowe jej uchwalanie nie służy temu na pewno.
Tym bardziej, że dobrze pisze @blus12 :

blus12 napisał/a:

cholera niech cię najpierw zajmą porządkowaniem istniejącego już prawa

.
.
Unia po prostu za wszelką cenę dąży do przejęcia funkcji jako jedno państwo.  Małymi kroczkami do przodu.

17

Pelek napisał/a:

A ja niestety sobie wyobrażam.  Zwłaszcza, że zawsze  "ktoś" będzie mógł na pomoc wezwać np. Antifę. No i "siły międzynarodowe" znajdą zatrudnienie.

@Pelku, przeraża mnie czasami Twoje wypaczone pojmowanie rzeczywistości. Na wszystko, dosłownie wszystko patrzysz przez pryzmat wojny PO-PiS, żadna inicjatywa rządu nie spotka się z Twoją aprobatą nawet najlepsza tylko dlatego, że ten rząd to właśnie rząd PO.
Większej demagogii i postów przepełnionych nieracjonalnymi wnioskami na forum nikt oprócz Ciebie nie miał. W tej konkurencji możesz konkurować jedynie z podhalańczykiem. Ale chyba jemu ustąpisz pierwszego miejsca.
Co do prowadzenia porządku ma - wspomniana przez Ciebie Antifa? Oraz jaki jest jej związek z służbami porządkowymi - jakich projekt dotyczy? Piszesz, żeby tylko napisać i siać tą swoją propagandę dezinformacji i niepokoju bez oparcia o jakiekolwiek przemyślenia. Naiwnie myśląc, że ktoś w to uwierzy.

Pelek napisał/a:

Czy nie jest to aby powolne tworzenie wspólnych służb zapewniających trwanie Unii jako instytucji , bez względu na jej kierunek dalszych zmian? bo przecież zawsze można powiedzieć, że jakaś masowa krytyka  Unii jest "zagrożeniem porządku publicznego" .

Ty na prawdę uważasz, że żyjemy jeszcze w PRL pod skrzydłami ZSRR.

podhalanczyk napisał/a:

Donald Tusk przedstawiając "pakiet Fiskalny" (kto podpisuje w imieniu Rządu ten jest autorem) do ratyfikacji reprezentuje interesy korporacji międzynarodowych

1. Przyjęcie pakietu odbędzie się na drodze ratyfikacji przez Sejm większością głosów, a nie przez podpis Premiera.
2. Rozumiem, że wolałbyś nie tworzenie takiego dokumentu i powtórkę "greckiej kreatywnej księgowości" w innym kraju za kilka lat?

podhalanczyk napisał/a:

Jak mówi przysłowie ...czemuś biedny -boś głupi?! oraz ...Polak przed szkoda i po szkodzie głupi?!

A to są jedyne Twoje słowa, szkoda że wszystko co tutaj wrzucasz to kopie z innych stron.
I te słowa chyba najlepiej uwidaczniają Twoje pojęcie o świecie, jedynie tyle umiesz zrobić, wkleić jakieś "mądre" dla siebie teksty i dopisać swoje motto życiowe.

18 (edytowany przez blus12 2013-02-19 20:46:30)

...za darmo to miał być "komunizm" ale niestety nie wyszło, najpierw przyziemne rzeczy a z czasem może , może......

blus...

19

Jesion napisał/a:

Na wszystko, dosłownie wszystko patrzysz przez pryzmat wojny PO-PiS,

ponieważ nasze posty się "nałożyły"  - wyjaśniłem to post przed tobą.
.

Jesion napisał/a:

Ty na prawdę uważasz, że żyjemy jeszcze w PRL pod skrzydłami ZSRR.

naprawdę nie wiem skąd takie odlotowe stwierdzenie wytrzasnąłeś.
.
i podsumowując : czy twój post odpowiada w jakikolwiek sposób na moje wątpliwości ? Więc kto tu "pisze aby pisać " ??

20

Pelek napisał/a:

czy manifestacja krytykująca Unię nie zostanie potraktowana jako "zagrożenie porządku publicznego" ?

A jakim prawem? Jeśli manifestacja zostanie zgłoszona i zarejestrowana to jakie są przesłanki do zagrażania porządku publicznego? Mamy wolny kraj, można sobie demonstrować co się chce byle nie godzić w wolność i bezpieczeństwo innych. No ale jeśli tam pojawi się broń, wyrywanie chodników i koszy na śmieci czy demolowanie witryn sklepowych to na pewno będzie to zagrażanie...

Kibic napisał/a:

więc inteligencie możesz sobie policzyć ile tak naprawdę zostaje na te 'inwestycje'... Zresztą za te pieniądze, dofinansowania tracisz wszelką autonomię w podejmowaniu decyzji,

No tak, w latach 2014-2020 będzie to 77 miliardów €. Czyli tyle samo co w latach 2007-2013.
Możesz wyjaśnić na czym polega to "utracanie wszelkiej autonomii w podejmowaniu decyzji"? Bo chyba nie chodzi o kontrolę zasadności wydawania środków..?

21 (edytowany przez Jesion 2013-02-19 21:17:37)

Pelek napisał/a:

i podsumowując : czy twój post odpowiada w jakikolwiek sposób na moje wątpliwości ? Więc kto tu "pisze aby pisać " ??

W żaden sposób nie.

Bo na Twoje dramaturgiczne posty, jak napisałem - przepełnione demagogią i dezinformacją - nie mam zamiaru odpowiadać i tracić czas. Bo i tak to nic nie da, Ty wiesz swoje, Ty jesteś mądrzejszy od wszystkich, uważasz, że masz rację we wszystkim. Doszukujesz się tak nieracjonalnych (Antifa) i głupich podtekstów (marsze przeciwko UE), takiego drugiego dna, że każdy zdroworozsądkowy człowiek odpuści jakąkolwiek merytoryczną dyskusję z Tobą.
Dla Ciebie jest jakiś "ktoś", są jacyś "oni", jest gdzieś "to" o czym wiedzą "niektórzy".

22

Jesion napisał/a:

No ale jeśli tam pojawi się broń, wyrywanie chodników i koszy na śmieci czy demolowanie witryn sklepowych to na pewno będzie to zagrażanie...

przypomnę ci tylko, że w 1976r komuniści mówili podobnie. Ale demolki urządzali przebrani za robotników SB-cy i aktywiści PZPR.  Wtedy robotników nazwali warchołami.  Po latach sposoby są bardziej wyrafinowane. A słowo warchoły zostało zastąpione "faszyści" i "oszołomy". 
Po za polityką warto znać także historię.  Oczywiście nie mówię o sobie, żebyś przypadkiem nie zarzucił mi, że próbuję być jakimś fachowcem.  Ot... tak sobie pomyśliwam smile

Jesion napisał/a:

każdy zdroworozsądkowy człowiek odpuści jakąkolwiek dyskusję z Tobą.

ejże ! czyżbyś nie był "zdroworozsądkowy" ?? smile

23 (edytowany przez Jesion 2013-02-19 21:20:28)

Pelek napisał/a:

przypomnę ci tylko, że w 1976r komuniści mówili podobnie.

Rozumiem, że jeśli Tobie wybito by okno w domu kostką z chodnika, byłbyś zachwycony smile Ja i jak większość... nie.
No widzisz, i nie widzisz że czasy się zmieniły... smile Ty nadal mentalnie żyjesz w PRL, pod dyktatem - bliżej nieokreślonych - "tych".
Poprawiłem swój poprzedni post smile bo dyskutować z Tobą można - ale tylko do poziomu szklanego sufitu jaki tworzysz kreując te podziały i patrząc na wszystko przez jeden pryzmat - wojny. Bo na merytoryczną i racjonalną dyskusję nie ma co liczyć...

24

A propos tego co napisał @Kibic . Uderzyłem w stół nożyce się odezwały, reprezentujesz chłopie grupę bezwarunkowych  biorców , dawać kasę i nic Wam do tego co z nią zrobimy.
Ano zrobimy w stylu Hiszpańskim szybkie koleje ale bez pasażerów, wysokopłatne autostrady bez pojazdów na nich i kupę przekrętów. Każdy inwestor   w cywilizowanym świecie nie traci kontroli nad inwestowanymi pieniądzmi. Jeśli dotacje mają spełnić swój cel to mają być wydatkowane zgodnie z intencją inwestora i tego się nie uniknie.
Na skróty mówiąc , żeby wziąć kasę z kasy zapomogowo-pożyczkowej to najpierw trzeba być jej członkiem i wpłacać na bieżąco składki. Unia to nasza kasa zapomogowo-pożyczkowa.
Kontrola dyscypliny wewnętrznej finansów ależ jak najbardziej , populiści już z teraz rozdają po 1000 zł na tzw. stypendia dla młodzieży a naiwni chwytają w lot takie hasła. To jest właśnie grecki scenariusz zadłużenia ,nieustająca sjesta.
Na koniec dziękuje ci przyjacielu słowo inteligent z ust "kibica" to komplement .

25

Jesion napisał/a:

Rozumiem, że jeśli Tobie wybito by okno w domu kostką z chodnika, byłbyś zachwycony

Z pewnością nie byłbym zadowolony. Ale ty patrzysz tylko na skutki a nie na przyczyny. Interesuje cię tylko wybite okno a nie kto i dlaczego go wybił.
.

Jesion napisał/a:

Ty nadal mentalnie żyjesz w PRL, pod dyktatem - bliżej nieokreślonych - "tych".

Dlaczego piszesz "bliżej nieokreślonych" ?? Są to bardzo określone środowiska
.

Jesion napisał/a:

Bo na merytoryczną i racjonalną dyskusję nie ma co liczyć...

w ostatnich twoich postach nie ma ni w ząb merytoryki - więc do kogo masz pretensję ?
.
poruszyłem bardzo prosty problem - ale bardzo skrupulatnie go omijasz. Nawet nie próbujesz rozwiać moich wątpliwości - (czyżby brak argumentów ?) - tylko mówisz o wojnie PO - PiS, szklanych sufitach i dramaturgii.
Jesion, odpowiedz mi na proste pytania : jaka impreza, jaki mecz wymagać może sprowadzenia "bratnich" służb i co te służby mają robić ?? Czy na prawdę jest to tańsze niż sprowadzenie rodzimych sił porządkowych z sąsiednich miast ??  Czy podobne regulacje są stosowane w innych krajach ?? Czy umiesz mi podać przykład takiej interwencji ??
Tak, mnie "bratnie siły" bardzo źle się kojarzą. Ale czy sądzisz, że takie moje wątpliwości są - jak to napisałeś - cyt: "demagogią i dezinformacją" ??