1

Odp: Społdzielnia MIeszkaniowo- Lokatorska Wanacja

Szlag mnie trafia, ponieważ w tym roku otrzymałam  już siedem podwyżek
czynszu za mieszkanie: na początku kredytu i odsetek, następnie eksploatacji.., zimnej wody, cieplej wody  a dzisiaj otrzymałam zawiadomienie, że jeszcze podrożeje wywóz śmieci od kwietnia.Pogubiłam się w tym wszystkim - raz dostałam zawiadomienie, że od 19 drożeje zimna woda a za kilka dniże ciepła też od tej daty(jakaś paranoja)No i weź się człowieku nie denerwuj:( !Wydaje mi się, że to jest przegięcie, no ale skoro już tak musi być,to dlaczego nie zrobiła szanowna sp-nia wszystkiego za jednym razem od razu, a nie co kilka dni...Może tu chodzi o to żeby pracownicy mieli zajęcie!! ile to papieru zniszczonego na te zawiadomienia!!!, ale to przecież to z naszych pieniążków!!!Może mi ktoś jeszcze wytłumaczy dlaczego płacimy na dzałalność społ-kul. miesięcznie jest to 5.06 zł.Skoro nigdy nie korzystałam z tego(chodzi chyba o Klub)!!!Dlaczego ja mam to utrzymywać???
Niech płaci ten kto korzysta... kto to wymyślił? Dlaczego Sp-nia się tego budynku nie pozbędzie!!!

elap

2

Podaj jakie masz oplaty mniej więcej na miesiąc porównamy z osobami z domków jednorodzinnych... Zobaczymy czy aż tak dużo płacisz i tak źle....

Piotr Siedlak
Kandydat SLD na radnego okręg wyborczy nr 1
Przewodniczący FMS Starachowice.
V-ce Przewodniczący FMS regionu Świętokrzyskiego.

3

Za śmieci i wodę to wszyscy więcej płacą. :-/

4

Ja płace czynszu 580 zł plus woda ciepła i zimna około 140 zł mało?(4 osobowa rodzina)

[ Dodano: 2009-02-14, 19:41 ]
no i co zatkało? ludzie nie wytrzymują ... pracują tylko na opłaty !

elap

5

hmmm no ja ci powiem ze za wodę płaciłem ostatnio(rodzice) 200zł + swiatło ze 400 + inne opłaty a i gaz ale to nie pamiętam ile jak się dowiem to napisze. elap, Jak możesz to wypisz dokładnie za co płacisz i ile i ja poznajduję rachunki też.

Piotr Siedlak

6

nie liczyłam światła, gazu,kablówki itd i... pisałam tylko ile oddaje do szanownej Sp-ni  gdzie człowieka traktują jak intruza...

elap

7

Ile m2 ma mieszkanie?

Piotr Siedlak

8

około 60 m2.

[ Dodano: 2009-02-14, 20:19 ]
Chciałabym żeby ktoś z osiedla Południe podzielił  się opinią na temat pracy pracowników Sp-ni ( bo ja gdy zgłaszam jakiś problem jestem traktowana jak intruz...) . Na przykład czy w Sp-ni w tych czasach jest niezbędny etat kierowcy, czy musi musimy płacić na tzw Klub? kto za tym stoi?...

elap

9

Elap, nie zamierzam bronić nikogo, ale chciałbym, abyś świadomie odczytywała informacje, które doręcza  Ci spółdzielnia. Kto podwyższa? Do kogo trafiają pieniądze, które wpłacasz na konto spółdzielni? Czy spółdzielnia miała/ma jakikolwiek wpływ na wysokość podwyżek? Które kwoty wpłacane przez Ciebie zostają w spółdzielni i ich wielkość jest zależna tylko i wyłącznie od spółdzielni? Czy zadawałeś sobie takie pytania? Czy próbowałeś odpowiedzieć na nie? Jeżeli uświadomisz sobie kto i co podwyższa, to może  wtedy miej pretensje... ale do odpowiednich firm, urzędów, instytucji itp.

Spółdzielnia drukuje tyle papierów, bo to jej obowiązek. Chyba nigdy nie miałaś styczności z pracą w księgowości, w przeciwnym razie wiedziałabyś, jak wszelkiego typu zmiany przepisów, stawek, niejako dezorganizują pracę i nakładają jeszcze więcej obowiązków. I uwierz mi, nie da się zrobić wszystkiego na raz.

Nie korzystasz z klubu, a musisz płacić, nie mieszkasz na IV piętrze, a również musisz płacić za remont dachu itd. Są chyba regulaminy, statut, przepisy, które regulują wszystko, co dzieje się w spółdzielni. Spółdzielnia to członkowie, którzy mają (teoretycznie?) wpływ na treść, która się w nich znajduje. Czy uczestniczyłaś w ich tworzeniu? Czy byłaś zainteresowana ich tworzeniem? Jeżeli odpowiedź brzmi NIE, to miej pretensje tylko i wyłącznie do siebie, że płacisz tyle na utrzymanie klubu. Możesz przecież zgłosić wniosek do zarządu, aby spółdzielnia "pozbyła" się  klubu. A nóż Ci się uda.

Nie mieszkam w zasobach spółdzielczych, ale mnie również dotykają podwyżki, o których piszesz. Może to Cię posieszy.  Pozdrawiam.

Przeczytaj proszę artykuły:
"Zapłacimy więcej za wodę i ścieki" (podwyższa - Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Starachowicach ) http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090210/POWIAT0111/417051481
"Droższe ciepła w Starachowicach" (podwyższa - Zakład Energetyki Cieplnej) http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090205/POWIAT0111/194737833

oraz ten tekst (część artykułu):
Od kwietnia br. za wywóz opadów z naszych domów zapłacimy więcej. Stawka wzrośnie o 90 groszy.
Stało się dokładnie tak, jak zapowiadaliśmy na łamach "Gazety" kilka tygodni temu. Opłata za odbiór śmieci, nakładana na gospodarstwa domowe przez gminę Starachowice, od 1 kwietnia br. będzie wynosić już nie 5 zł, a 5,90 zł od jednej osoby. To skutek podwyższanej co roku przez rząd opłaty za składowanie śmieci na wysypiskach. Aktualnie jej wysokość "skoczyła" z 75 zł do 100 zł za tonę odpadów. W rezultacie firmy wywozowe zaczęły żądać więcej od swoich klientów. Tak się dzieje w całym kraju, a także na naszym lokalnym podwórku. Jako pierwsza zmierzyła się z tym problemem gmina Brody, która, nie do końca ulegając oczekiwaniom firm odbierających śmieci, podwyższyła maksymalne stawki za opróżnianie 120 - litrowego kosza na śmieci z 7,90 na 11 zł. W ubiegłym tygodniu przyszła kolej na Starachowice. Stosowny projekt uchwały trafił na sesję rady miejskiej 8 stycznia br. Obsługująca miasto firma "Almax" wyznaczyła 90- groszową podwyżkę: z 4,70 zł na 5,60 zł od osoby. W ślad za tym urząd miejski zaproponował podniesienie stawki, którą pobiera od mieszkańców z 5 zł na 5,90 zł.

źródło http://www.gazeta.org.pl/archiwum/487/

10

Zarząd SMLW siedzi na stanowisku już zbyt długo. Niektórym wydaje się że te stanowiska są wieczne. Ograniczono ilość pracowników którzy zajmują się remontami (wszelkimi). Wydaje mi się, że znaczna ilość pieniędzy z czynszów przeznaczona jest na administrację - m.in. Pan Kierowca (celowo z dużej litery). Dlaczego kryzys i oszczędności mają dotykać tylko lokatorów? Czy  Pan Prezes nie ma prawa jazdy? Nie może się pofatygować sam?  Jeżeli trzeba kupić materiały biurowe (np. bloczek druków delegacji) to trzeba jechać po to na Miodową samochodem służbowym? To wszystko kosztuje. A nam się wciska że trzeba oszczędzać. OSZCZĘDZANIE MA DOTYCZYĆ WSZYSTKICH! A w sp-ni a to wymiana samochodu, a to komputerów, a to remont budynku administracji - a bloki wyglądają jak z przed wojny. Osiedle staje się najbrzydszym w TST. Te ściany z cegły wyglądają fatalnie.
Klub - moim zdaniem jeżeli ktoś chce z niego korzystać niech wykupi bilet wstępu. Ja nie korzystam i nie uśmiecha mi się za niego płacić. Tam są organizowane wesela i inne imprezy i to niech utrzymuje ten twór. Jeżeli jest nierentowny - sprzedać.
Mieszkam tu 15 lat i mimo wszystko lubię to osieedle, ale nie mogę patrzeć na to co wyrabia zarząd SMLW.

REMEKP

11

Bloki na Południu wyglądają jak sprzed wojny? No nie przesadzaj. W ostatnim roku naprawdę dużo z nich zostało ocieplonych.

12

Tak, np. blok Wysockiego 3 wygląda bardzo ładnie, ale nie jest w zasobach SMLW (jeżeli o tym bloku też myślałeś)

REMEKP

13

Ja płace czynszu 580 zł plus woda ciepła i zimna około 140 zł mało?(4 osobowa rodzina)

[ Dodano: 2009-02-14, 19:41 ]
no i co zatkało? ludzie nie wytrzymują ... pracują tylko na opłaty !

No to widzisz czynsz jeszcze o 40 zeta mniejszy niż na Hauke Bosaka.
Ja mam 72mkw mieszkanie, sam czynsz 619 zeta z hakiem Jak na razie jestem bezrobotny :-(
Czyli jak znajde prace do końca miesiąca to będe w plecy z opłatami na jakieś 2tysie, gdzie tu logika i sens.
Miesięczne moje opłaty to jakieś 1200 zeta, musze zarabiac z 2200 żeby żyć normalnie. W Naszym mieście to możliwe, ale trudne do zrealizowania. Nie każdy zna się na wszystkim. A kursów potrzebnych i podnoszących kwalifikację, jak na lekarstwo. Znów trzeba będzie chyba wynieść sie z miasta na rok czy dwa w celach zarobkowych, bo inaczej to sie nie da żyć.

We Are HellBrigade
www.myspace.com/wearehellbrigade
www.myspace.com/slaytanic.pl

14

Współczuje,ja bezrobocia boję się jak ognia...! Zdaję sobie sprawę,że wystarczy że jedno z nas przestanie pracować(bo zarabia się niewiele) i to będzie nasz koniec  - będziemy musieli opuścić mieszkanie tylko gdzie pójdziemy?

elap

15

Bloki na Południu wyglądają jak sprzed wojny? No nie przesadzaj. W ostatnim roku naprawdę dużo z nich zostało ocieplonych.

Ty wogole wiesz o czym piszesz? Bloki sa ocieplane i remontowane z zasobow wspolnot mieszkaniowych ktore sie potworzyly w blokach po STBS czy wczesniej MZBM a jeszcze wczesniej FSC sa osobne pieniazki ktore wplacaja ludzie na tzw remonty i jak sie uzbiera pewna suma podejmuje sie decyzje co robimy7 czy dach a moze ocieplenie jakiejs sciany itd......  wiec szal ocieplania blokow i upiekszania ich to tylko zasluga samych wlascicieli mieszkan  :idea:

Nie ufaj nikomu poza swoja klimą, ręki nie podawaj konfidentom niech zginą!

Polecam zobaczyć ten program a wtedy zrozumiecie co tak naprawdę dzieje sie w spółdzielniach mieszkaniowych.Często to zwykła mafia żyjąca na koszt członków spółdzielni.
http://www.tvp.pl/publicystyka/tematyka-spoleczna/warto-rozmawiac/wideo/mieszkanie-twoje-czy-prezesa-15012009

oraz częściowo to:

http://www.tvp.pl/publicystyka/tematyka-spoleczna/warto-rozmawiac/wideo/uwlaszczenie-mieszkan-spoldzielczych-05022009

Warto zagłosować na Starachowice w konkursie Nivea 100 placów zabaw.
http://100latnivea.pl/glosowanie/plac/1394?inv=Bdobrowolska

17

Ty w ogóle wiesz o czym piszesz? Bloki sa ocieplane i remontowane z zasobow wspolnot mieszkaniowych ktore sie potworzyly w blokach po STBS czy wczesniej MZBM a jeszcze wczesniej FSC sa osobne pieniazki ktore wplacaja ludzie na tzw remonty i jak sie uzbiera pewna suma podejmuje sie decyzje co robimy7 czy dach a moze ocieplenie jakiejs sciany itd......  wiec szal ocieplania blokow i upiekszania ich to tylko zasluga samych wlascicieli mieszkan  :idea:

Ja nie dociekam skąd są te pieniądze(a wiem doskonale, że od mieszkańców), tylko oceniam wygląd bloków, a nie działania spółdzielni w celu ich upiększenia.

18

Wszystkie pieniądze pochodzą od mieszkańców (lokatorów). Jest tylko kwestia zarządzania nimi - przez czyje ręce przechodzą, na co są przeznaczone. Wspólnoty mają ogromną przewagę nad spółdzielnią - administracja ograniczona do minimum, a wręcz zarządzanie nią (wspólnotą) jest funkcją społeczną. To zdecydowanie może obniżyć koszty.
A tak nawiasem - jakie są roczne koszty utrzymania administracji w SMLW?

REMEKP

19

Pewnie większe, niż wydatki Spółdzielni. Rzygać mi się na prawdę chcę, gdzie u nas w bloku został złożony wniosek o ocieplenie całego bloku w których są 4 klatki, raptem ocieplonych jest 4 połówki, z czego każda w innym kolorze ;| A jeszcze był wniosek składany przez moją klatkę, o ocieplenie tylko klatki, wniosek złożony był blisko 7 lat temu, do tej pory moja klatka łysa stoi ;| a nigdzie nie widać, rusztowań, nie to co kiedyś było, pamiętam jak dzieckiem byłem jakies 7-8 lat temu, to u mnie na ulicy przynajmniej na 2 klatkach w ciagu tygodnia było rusztowanie, bo zawsze się po nich skakało biegało i w ogóle. A teraz nie ma nic, i to mnie denerwuje, bo co chwila, jakieś podwyżki ( i jakoś mnie jako mieszkańca, mało interesuje na co te podwyżki idą, ale tylko co chwila są jakieś pisma, że to czy to drożeje), to jednak powinni jakoś to osiedle do porządku doprowadzić, skoro inni mogą, niech zwolnią nie potrzebnych nierobów, co chodzą i chleją w robocie ( bo później tylko widać jak nie jeden z roboty 'najebany' wraca), to i pieniądze na ocieplenie budynku się znajdą.

20

W tym roku rzeczywiście mało rusztowań widać. W poprzednim co chwila coś ocieplali, bo kończyły się dofinansowania na remonty skutkujące zmniejszeniem zużycia energii cieplnej.

21

No to łapcie i nacieszcie oko, podwyżkami, i niektórzy mogą sobie zobaczyć jakie sa opłaty i za co.  No i cena wody znów w górę. Smacznego.
Oczywiście są to moje kwitki.
Zwróćcie uwagę na daty w prawych górnych rogach.
http://i282.photobucket.com/albums/kk265/wearehellbrigade/Pozostale/1-podwyka.jpg

http://i282.photobucket.com/albums/kk265/wearehellbrigade/Pozostale/2-podwyka.jpg

Oczywiście jest to sam czynsz, bez wody. Tylko i wyłącznie czynsz za mieszkanie. Do tego opłaty za wodę, prąd, gaz, telefon, internet, tv, kablówka (ostatnio zrezygnowałem). No i się uzbiera kilkanaście setek co miesiąc.

We Are HellBrigade

22

Hehehehe widzę, że sąsiad więcej płaci na działalność społ.- kult.
Nie wiedziałam,że na tzw "kulturę" płaci się po przeliczeniu  na metry kwadratowe mieszkania a nie na ilość osób zamieszkania:)))dla mnie to lepiej....chociaż i tak wielka bzdura..!

elap

23

No ale czy to nie jest banda i złodziejstwo, żeby były takie czynsze?? Budownictwo nie jest już nowe, bo ma kilkanaście lat, a czynsz coraz wyżej. Jak z winem im starsze(nie znaczy że lepsze) ale droższe.
A działalność społ-kulturalna, to chyba za czasów komuny była? W ogóle prezes Bzymek zapuścił korzenie w swoim gabinecie. Niebawem wybory, oczywiście nie poinformują mieszkańców bo po cholerę maja przyjść ludzie, i coś zmieniać. Ale ja się dowiem kiedy i z chęcią się wybiorę.

We Are HellBrigade

24

Ty w ogóle wiesz o czym piszesz? Bloki sa ocieplane i remontowane z zasobow wspolnot mieszkaniowych ktore sie potworzyly w blokach po STBS czy wczesniej MZBM a jeszcze wczesniej FSC sa osobne pieniazki ktore wplacaja ludzie na tzw remonty i jak sie uzbiera pewna suma podejmuje sie decyzje co robimy7 czy dach a moze ocieplenie jakiejs sciany itd......  wiec szal ocieplania blokow i upiekszania ich to tylko zasluga samych wlascicieli mieszkan  :idea:[/quote]

Pewnie ,ze nasze bloki są brzydkie i to bardzo!!! Szczgólnie przykry widok jest od strony Lubianki!!!!
Dla porównania bloki przy Konstytucji 3 Maja, są pięknie odnowione,choć mają przeszło 40 lat. Śmieją się z nas tamtejsi mieszkańcy i z naszych czynszów!!!A mnie wstyd, że mieszkam w zasobach Spółdzielni " Wanacja"!!!

elap

25

Cały zarząd tej spółdzielni to stare komuchy. prezes jest na stołku już ze ćwierć wieku. Zarządzanie spółdzielnią przypomina prywatny folwark, który przynosi korzyści tylko swoim a zasoby mieszkaniowe wyglądają tragicznie. Trzeba tu jeszcze wspomnieć o wyglądzie trawników, skwerów i całego otoczenia. jednym słowem - tragedia. Nikt o nie nie dba począwszy od pracowników spółdzielni a skończywszy na mieszkańcach. Przez ponad 20 lat istnienia tego blokowiska na osiedlu nie dochowano się żadnych porządnych drzew. Jest tylko kilka Akacji a przecież to chwast.
Co do opłat na działalność kulturalną spółdzielni to uważam to za rozbój w biały dzień. Przecież klub prowadzi od lat działalność komercyjną. W tej sytuacji to spółdzielnia powinna wypłacać swoim członkom coś na kształt dywidendy, czyli podział z zysków tej działalności. Tu jednak dzieje się odwrotnie. wobec tego klub jak i sama spółdzielnia jest źle zarządzana skoro mając zaplecze nie jest w stanie się utrzymać!!! Czas na zmiany!!!